Jaguar Land Rover je potvrdila svoju namjeru uložiti 355 milijuna funti u novu tvornicu za proizvodnju najnovijih технологичных i ekoloških motora u velikoj Britaniji.
Na službenim oglas o tim ulaganjima tvrtke JLR, dijete jedinice indijski Tata Motors, koji je održan u automobilskoj tvornici tvrtke u Солихалле, prisustvovali su zamjenik premijera Nick Clegg (Nick Clegg) i državna tajnica na inovacijama i novim tehnologijama u poslovanju dr. Vince Cable (Vince Cable). Novi pogon modernih motora koji će biti izgrađen u poslovnom parku i54 u Južnoj Стаффордшире pored Вулверхэмптоном u Srednje velikoj Britaniji. Direktor JLR dr. Ralph Speth (Ralf Speth) je rekao: "U okviru naše dugoročne strategije razvoja mi ćemo dizajnirati, razviti i stvoriti novu obitelj технологичных motora. To je izuzetno važan zadatak za našu tvrtku, i mi ćemo proizvoditi moderni, visoko učinkoviti motori za buduće modela Jaguar i Land Rover na novoj tvornici u velikoj Britaniji. U sljedećih pet godina planiramo investirati 1,5 milijardi funti godišnje na razvoj novih proizvoda i širenje liniju motora će nam pomoći da u potpunosti ostvari globalni potencijal robnih marki Jaguar i Land Rover. Najnoviji obitelj 4-cilindarski motori će proširiti spektar ponuđenih JLR efikasnih motora s najmodernijom u svojoj klasi tehnologijama, ali i još jednom će smanjiti emisije štetnih plinova automobila tvrtke". Mike Wright (Mike Wright), izvršni direktor JLR, rekao je: "Ja bih želio spomenuti snažnu podršku koju smo dobili od naših glavnih partnera. Konstruktivne pomoć koju smo dobili od vlade, naših kolega iz sindikata, lokalnih vlasti, lokalnih zastupnika i, naravno, naših zaposlenika, postala je odlučujući faktor u donošenju ove ključne odluke". Očekuje se da će postrojenja za proizvodnju motora će se stvoriti oko 750 radnih mjesta za visoko kvalificiranih inženjera i radnika u JLR, kao i tisuće drugih mjesta za visoko kvalificiranih radnika u lancu i na drugim tvrtkama u gospodarstvu u velikoj Britaniji.