Tabanlı Kaluga üniversite bilgi teknolojileri ve yönetim açıldı, yeni bir konut için eğitim uzmanları otomotiv işletmeleri. Eğitim kullanılır deneyim ikili eğitim sistemi Almanya. Bu demektir teorik bilgi ve uygulama, kurumsal verilecektir eşit dikkat. Sistemi adapte Rusya için. Adaptasyon alman eğitim sisteminin geçer desteğiyle Volkswagen grubunun bir pratik yaklaşım eğitim 1996 yılından bu yana. Kaluga koleji bilgi teknolojileri ve yönetim işbirliği ile üretici VW ile 2010 yılından beri listesi binbaşı takviye edildi «мехатроникой» ve «автомехатроникой». Bu yıl daha geldi üç yönde: «tamirci servisi металлоконструкциям», «mekanik boya çalışmaları» ve «çilingir механосборочных işleri». Tüm bu programlar füzeleri katılımı ile öğretmenler ve çalışanlar. «Alman» öğrenme yaklaşımı sağlamak için yardımcı kurumsal kaluga автокластера kalifiye işçi, hangi şimdi akut yeterli değildir. Son zamanlarda kaluga bölgesinde автопромышленной bölgesinde açtı fabrikası бензобаков. İşletmenin ürün için kullanılacaktır otomobil, Volkswagen, Peugeot ve Citroen.