آناتولی چوبایس در لایوجورنال در مورد حادثه ای که در ۳۱ مه در بزرگراه مینسک رخ داد اظهار نظر کرد، زمانی که ماشینش سعی کرد با استفاده از سیگنال های ویژه و یک ماشین اسکورت، مربای ترافیک را دور بزند. و در عین حال از رانندگان به خاطر آنچه گاهی باعث ناراحتی آنها می شود عذرخواهی کرد. بيا ماهوي حادثه رو يادآوري کنيم وبلاگ نویس آومالگین در صفحه خود نوشت: «در بزرگراه مینسک در نزدیکی خروجی به اودینتسوو، خودروی آناتولی بوریسویچ چوبایس با نادیده گرفتن نشانه گذاری های جاده ای و به وضوح ایجاد وضعیت اضطراری، شرکت کنندگان ترافیک را هل داد. صبح بود، یک ماشین اسکورت با امنیت وجود داشت، بنابراین به احتمال زیاد آناتولی بوریسویچ در داخل آئودی بود. " نویسنده از دست رفته موتورکید پس از دیدن وسیله نقلیه اسکورت "آماده شدن برای خرابکاری". «اولا ً نفهمیدم که در چه اقداماتی راننده یا امنیتم «خرابکاری قریب الوقوع» را دیده است. هیچ به ماشینش دست نزد یا خدا خودش را نگفت، هیچ چیز روی بلندگو به او گفته نمی شد، هیچ از هیچ نیرویی برای وادار کردن او به تغییر سرعت یا جهت حرکتش استفاده نمی کرد. من در پرانتز توجه داشته باشید که گارد من، مواجه با مسدود کردن عمدی آشکار حرکت ماشین ما، بلافاصله متوجه شد که ما در مورد خرابکاری علیه ما (که در مورد ما را نمی توان رد) صحبت نمی کند و آرام و متعادل در این وضعیت عمل کرد، "آناتولی Chubais retorts. و حالا بخش سرگرم کننده . "ثانيه، در رابطه با همه رانندگان. و اينجا ميخوام از اين فرصت براي عذرخواهي استفاده کنم . عذرخواهی برای این واقعیت است که ما واقعا گاهی اوقات باعث ناراحتی آنها را با عبور ما، "رئیس Rusnano می نویسد. با این حال وجدان همه از خواب بیدار نمی شود: کارگردان فیلم، چهره فرهنگی و هنری نیکیتا سرگیویچ میخالکوف که به تازگی از چراغ های چشمک زن محروم شده بود، همچنان به طور فاحش قوانین را نقض می کند و در خط می دوزند رانندگی می کند.