Шампионат King of Europe се превръща в още едно допълнение към спонсорство на оборите, Federal, в която вече има 20-шампион на Английската Висша Лига ФК Манчестър Юнайтед.
Директор по маркетинг на компанията Federal Джефри Чанг, каза:
"Компанията Federal Tyres много доволен, че ще спонсорира шампионат King of Europe за още една година. King of Europe е един прекрасен тест за умения на състезатели, издръжливост машини и качеството на гуми и затова този шампионат е идеалното събитие за компанията Federal. Нашите гуми притежават най-новите развития дизайн, шарката на протектора на гума и се предоставят на водачите най-добро триене и сцепление".
Говорейки за спонсорство стратегия на компанията Federal Джефри Чанг каза:
"Спонсорство стратегия на компанията Federal много ясно: ние искаме да си сътрудничим с победителите и да общуват с победителите. С помощта на партньори като ФК Манчестър Юнайтед, Адам Керени и шампионата King of Europe 2015 г., нашата компания желае да предаде информация до всички шофьори в Европа, която с гуми Federal те ще могат да събудим в себе си шампиона. Ние следваме тази стратегия вече няколко години и резултатите за увеличаване на популярността на нашата марка в Европа са доста впечатляващи. Ние се надяваме, че през следващите месеци, това ще се отрази и върху нашите продажби".
През следващата година състезатели ще се състезават в 26 различни категории по време на King of Europe Drift ProSeries, включително: King of Europe, Queen of Europe, King of Touge, King of the Kings и Джимкана Kings.


Състезанието Джимкана е включена в King of Europe за първи път, което прави 2015 година историческо и още по-вълнуващо. Джимкана Kings съчетава в себе си дисциплина дрег състезания, плаващи и тайм аттак.
През 2015 година шампионатът King of Europe ще си сътрудничат в легендарния японски дрифтером Кеичи Тсучия и ще се проведе на първата Световна Изложба на Турнира за скитници. Историческото събитие ще събере най-добрите скитници от цял свят в Япония, където ще се проведе първият кръг от шампионата King of Europe.
Адам Керени, който е спечелил три титли на гуми Federal 595 RS-R, каза:
"Очаквам с нетърпение началото на новия шампионат King of Europe през следващата година. Това ще бъде изключително интересна и сложна поредица. Мисля, че за феновете това ще бъде най-вълнуващ сезон, тъй като ще има повече състезания.
"Тази година аз получих огромна подкрепа от екипа на Federal, и аз съм сигурен, че в следващата година ще бъде също. На гуми, тяхната работа и познания от голяма полза за мен и моя екип. Триене и сцепление, които аз имам на гумите 595 RS-R при високи скорости, са прекрасни, и аз съм сигурен, че с Federal ни очаква още един успешен сезон".