repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
Translated text
Myslím, že F1 je dvojaký-body finále je trochu umelý? Potom ste zvyknutý, ako NASCAR nový "play-off" formát... Jedným z diskutovaných tém Formula One sezóny tak ďaleko bolo rozhodnutie o šport náčelníkov dvojitej body pre finálny závod v roku.
Myšlienka je, okoreniť akcie tým, že je pravdepodobnejšie, že championship bitka ide dole do finálového kola. Ale myšlienka bola do značnej miery lambasted fanúšikov, ktorí vidia to ako umelo vykonštruované trik – a kto správne uvádzajú, že by sa skutočne zvýšila Sebastian Vettels víťazný náskok v minulej sezóne.
Napriek tomu ak F1 fanúšikov myslíte, že je vykonštruované, oni by sa pozrieť na nový systém zavedený len NASCAR Sprint Cup. Tento rok veľmi populárny americký skladom car série predstaví nový formát šampionátu, ktorý zaručuje štyri automobily, víťaz-trvá-všetky showdown v poslednom kole.
Teraz, NASCAR bol vždy odbor šport, ktorý je kladený dôraz na vytvorenie fan priateľské dráma a vzrušenie. Takže keď Matt Kenseth získal titul 2003 veľké rozpätie napriek ocenený len jeden závod celoročne, to nebolo naozaj čo sankčných telo chce. Chcú majster musieť vyhrať preteky – a o titul ísť nadol na záverečné preteky. Na rok 2004 sa predstavil Chase pre Sprint Cup.
Kým NASCAR vždy popierala Chase bol inšpirovaný play-off formát používaný vo väčšine amerických športových, to určite dosiahnuť podobný cieľ. Pôvodne, prvej desiatke ovládače v poradí po 26 pretekov mal svoje body súčty obnoviť, a potom bojoval o titul cez záverečnej desať závodov. Bol to umelý, ale to určite pomohlo budovať záujem záverečné preteky.
Chase prešlo niekoľko štípnout, pretože potom rozšírenie 12 vodičov a s rôznymi bodmi vylepší dať väčší dôraz na vyhral preteky. Je zaujímavé, že prenasledovanie nezastavil jeden vodič z dominantou: Jimmie Johnson vyhral šampionát v šiestich Chase desať rokov, vrátane 2013.
Jeho úlohou bude ťažšie tento rok: NASCAR bol teraz prepracovaný celý systém, uvedenie zameranie pevne na výhru.
Dobre, teraz venovať pozornosť: nie sú k dispozícii v tohtoročnom Chase mriežkou, ktorá pôjde do top 16 ovládače v bodoch vyhral po prvom 26 pretekov 16 miest. Efektívne, ak vyhráte, ste v. Jednoduché. Teraz, to je, ak to trochu šialený.
Po prvých troch pretekoch, dno štyroch vodičov v bodoch bude vyradený z prenasledovania. Štyri ďalšie budú znížené po šiestom závode so štyrmi po deviatej. Najmä každý vodič Chase, kto vyhrá preteky v ktorejkoľvek z týchto troch-závod častí efektívne dostávať bye do ďalšieho kola a body sa obnoví po každom kole eliminácie.
Ak ste postupovali podľa matematiku, budete pracovať, čo to znamená: Záverečné štyri vodiči v Chase pôjde na posledné preteky v Homestead Suites Miami Speedway s ich obnoviť body. Bude to jeden závod, víťaz-trvá-všetky shoot-out na majstrovstvách. Podľa štyroch vodičov zabezpečuje najvyššiu skončiť v sezóne finále vyhral šampionát.
Ako dlhoročný fanúšik NASCAR, je to trochu ťažké na trávenie. Majstrovský titul má odmenu ovládače tela práce počas celej sezóny-čiastočne, pretože existuje toľko premenných, ktoré zabezpečili výsledky jediný závod bude predstavovať nikdy kto bol najlepší vodič počas sezóny.
Povedal, že štyri vodiči, ktorí dosiahnu, že posledné preteky budú všetky mali vyhrať preteky a dôsledne aj v prenasledovaní. Každý vodič, ktorý sa dostane do tejto záverečnej kolo shoot-out bude si zaslúži šancu na titul. A že posledné preteky nepochybne bude základné zobrazenie – to je niečo, čo je double-bodov F1 sezóny finále nemusí byť.
Tak čo si o tom myslíte? Mali Majstrovstvá odmenu sezóna trvajúca konzistencie, alebo konečné kolo zúčtovanie zaručuje dobrý spôsob, ako ísť? ID byť fascinovaný počuť vaše myšlienky.