Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 1 од 1
Тема:

Бојата на Вашиот Сопствен Автомобил - Кевин Tetz Обука видео


Бојата на Вашиот Сопствен Автомобил - Кевин Tetz Обука видео. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.

 1. #1
  AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,106

  Бојата на Вашиот Сопствен Автомобил - Кевин Tetz Обука видео  Бојата На Вашиот Сопствен Автомобил (Боја мојот автомобил себе) една видео лекција од серија обука филмови познат Кевин Tetz:

  "Метални Првично &Рѓа Repair"
  "Боја Пескарење &Чистење"
  "Body Shop Основите"
  "Xtreme Детали"
  "Тело Панел Замена"


  Наслика автомобилот дома. Од подготовката за полирање!
  Потсетете Кевин Tetz - легендарниот поправка специјалист авто тело. Тој е активен член на автомобилската телевизиски програми во сад и има своја канал обука видео за поправка на автомобил тела.

  Paint Your Own Car - Kevin Tetz Training video-paint-car-screen1-jpg Paint Your Own Car - Kevin Tetz Training video-paint-car-screen2-jpg

  Paint Your Own Car - Kevin Tetz Training video-paint-car-screen3-jpg Paint Your Own Car - Kevin Tetz Training video-paint-car-screen4-jpg

  Paint Your Own Car - Kevin Tetz Training video-paint-car-screen5-jpg Paint Your Own Car - Kevin Tetz Training video-paint-car-screen6-jpg

  Година на производство: 1999
  Јазик: Англиски  Преземете Наслика Вашиот Сопствен Автомобил - Кевин Tetz Обука видео на AutoRepManS: 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

Пребарување прашања

Ознаки за оваа Тема