Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 3 од 3
Тема:

UAZ 469 / 469Б поправка упатство


 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,107

  Насоки за поправка и одржување на UAZ 469 / 469Б.  UAZ 469 / UAZ 469Б - прирачник за поправка, одржување и функционирање на возилото.
  Во оваа Настава ги поставува процедурите за одржување на UAZ-469 и UAZ-469Б.
  Овој прирачник е наменет за автомобил, возачите, персонал за одржување и поправка, автомобил услуга службеници и на други стручни лица кои се вклучени со одржување на UAZ-469.
  Наставата може да се употреби во обука на единици како наставни ПОМАГАЛА во студијата на одржување на споменатата возило.
  Рачно изработени од страна на производителот врз основа на работното искуство на UAZ-469 како техничка документација за 1.6.76 Г.
  По откривање на сервисирани возило дизајн разлики, предизвикува промени во цел и содржина одржување, погледнете во упатствата на производителот.


  Формат: .доц. д-р
  Големина: 29.59 Mb
  Преземете работилница Прирачник UAZ 469 / 469Б на AutoRepManS:  Последно изменето од AutoFan; 02.08.2016 во 22:02.

 2. #2
  Daniel Uaz is offline Почетник Daniel Uaz на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  01.08.2016
  Модел
  469
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Buenas tardes. Souta nuevo en el foro y NEMA encuentro Комо descargar este priracnik. Gracias
  Original text

 3. #3
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  Даниел Uazлинковите за да ги видиш поправка прирачник UAZ 469 и UAZ 469Б се ажурираат во првата порака на оваа тема.


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

UAZ 469 поправка

поправка на UAZ 469

uaz remontas

uaz javítási kézikönyv

gépkocsik uaz - 3303 üzemeltetési utasítás

uaz 469 pdf

uaz szerelési kézikönyv

uaz szerelési kézikönyv letöltés

uaz 452 szerelési útmutató

uaz 469 javítási utasítás

uaz 469 kezelési útmutató

uaz 469 szervízkönyv

прирачник uaz 469

uaz javítási kézikönyv letöltés

uaz kézikönyv

uaz 469 javítási kézikönyv letöltés

поставување на UAZuaz 469 kézikönyveuaz 469 remontasuaz469b szerelési könyv letöltésuaz 469uaz 469 упатствоUAZ 469 одржувањеlibretto manutenzione италијански uaz uaz 469 használati utasítás

Ознаки за оваа Тема