Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Страница 1 на 5 1 2 3 ... ПоследнитеLast
Резултати 1-10 од 46
Тема:

ТОЈОТА КРУНА (1995-2001) работилница упатство


 1. #1
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759

  Водич за поправка и одржување на автомобил ТОЈОТА КРУНА (1995-2001) (бензин).  Ексклузивни прирачник-поправка прирачник ТОЈОТА КРУНА (бензински мотори) опис на одржување и функционирање.
  Презентирани во autorepmans.com упатство поправки Тојота Круна опремена со бензински мотори модели 1G-FE, 1JZ-МОБ и 2JZ-МОБ. Оваа книга е, исто така, прирачник и закажана за одржување Круна. Книгата го опишува структурата на автомобил Тојота Круна произведени во периодот 1995-2001.
  Упатството опишува и predstaveni на fotogracia редоследот на поправки) и вршење на корекција на системи за контрола на бензински мотори, систем VVT-i (промена на фази на гас дистрибуција). Дава упатства за правилна употреба на систем за само-дијагностицирање, автоматски менувач, АБС, СРС. Препораки и совети за прилагодување и поправка на автоматски менувач - "автоматски менувач " сопирачки систем Круна, неговото управување и потпирање на Тојота.
  Преземете поправка Прирачник ТОЈОТА КРУНА на AutoRepManS:  Последно изменето од AutoFan; 27.03.2016 во 16:25.

 2. #2
  hussien is offline Почетник hussien на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  21.05.2012
  Модел
  1995
  Мислења
  2
  VI blagodarim

 3. #3
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  hussien - одговори лична порака

 4. #4
  santila008 is offline Почетник santila008 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  04.06.2012
  Модел
  круна
  Мислења
  2
  Како да ја преземете ?

 5. #5
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  santila008 - одговори лична порака

 6. #6
  palixa111 is offline Почетник palixa111 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  10.06.2012
  Модел
  lada
  Мислења
  2
  Објавите линк :-)

  Заинтересирани, повеќе детали во управувачкиот систем.....

  И јас имаме референца ?
  Последно изменето од AutoFan; 18.06.2012 во 16:57.

 7. #7
  santila008 is offline Почетник santila008 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  04.06.2012
  Модел
  круна
  Мислења
  2
  Ви БЛАГОДАРИМЕ !

 8. #8
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  palixa111 - одговори лична порака

 9. #9
  glim15 is offline Почетник glim15 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  27.06.2012
  Модел
  krown
  Мислења
  1
  здраво на сите. не знам во што цел жици tokati. треба референца на скок на оваа книга

 10. #10
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  glim15 - одговори лична порака


 
+ Одговори на Темата
Страница 1 на 5 1 2 3 ... ПоследнитеLast

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

تويوتا كراون 2001

كراون 1995

تویوتا کرون1995

sách hướng dẫn sử dụng xe круна

محرك تويوتا كراون 1995

دليل تويوتا سوبر كراون

тојота круна 2001 прирачник

iphone javítási

تويوتا كراون 1995

прирачник за корисникот 1995 круна majesta

прирачник за тојота круна 2001

тојота круна 1995 упатство

1995 Тојота Круна Majesta УПАТСТВО

คู่มือ การ ใช้ รถ โต โย ต้า круна

1995 тојота круна поправка

คู่มือโตโยต้าคราวน์

suspensi тојота круна

бесплатен прирачник за тојота кралската круна салон

тојота круна 1995 сопственици упатство

тојота кралската салон crown1995 каталог pdf

Тојота Круна Имот

2001 тојота круна сопственици упатство

abs сопирачки систем поправка 1997 круна majesta авто

صيانه محرك vvt كراون 1997

тојота круна 2001 прирачник за корисникот

Ознаки за оваа Тема