Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

+ Одговори на Темата
Страница 1 на 3 1 2 3 ПоследнитеLast
Резултати 1-10 од 26
Тема:

Тојота Корона Premio (1996-2001) поправка упатство


Тојота Корона Premio (1996-2001) поправка упатство. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.

 1. #1
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759

  Тојота Корона Premio (1996-2001) - водич за поправка и одржување.  Водич поправка, одржување и функционирање на автомобили Тојота Корона Premio 1996-2001 модел години .
  Во овој прирачник претставува изведена опис на процедурите за работа, поправка и одржување на автомобил Тојота Корона Premio, која е опремена со бензински 4А - -FE (1.6 l), 7A-FE (1.8 l), 3S-FE (2.0 литри) и 3S-FSE (2.0 l) и дизел 2C-T(2.0 l) и АП-ТЕ (2.2 l) мотори со внатрешно согорување.
  Ова упатство содржи детални информации за поправка и прилагодување на системот за контрола компоненти бензински мотори, гориво, пумпи со висок притисок (вбризгување на пумпи), вклучувајќи ги и оние со електронска контрола. Овој прирачник, исто така, им дава упатства за користење на систем за само-дијагностицирање автоматски менувач (во) и anti-lock систем за сопирање (ABS), покажува препораки за усогласување и поправка на механички и автоматско преноси, кочница компоненти (вклучувајќи ABS), управувањето и суспензијата Тојота Корона Premio.
  Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид: - обезбедува информации за функциите и работата, дијагноза и поправка на мотор, со директно вбризгување на бензинот Тојота (D4).
  Претставува детален жици дијаграми за СИТЕ опции!!!
  Ја опишува можни грешки и неуспеси, се дадени препораки и методи на нивно отстранување; со оглед на парење димензии на главните делови и граници на нивните дозволени носат; наведени се препорачува мазива и работни течности.
  Преземете поправка Прирачник Тојота Корона Premio на AutoRepManS:
 2. #2
  Почетник autoass на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  02.05.2015
  Авто
  Тојота
  Модел
  tercel
  Мислења
  9
  можете да линк до книгата?

 3. #3
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  autoassодговори лична порака

 4. #4
  Почетник Algus99 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  31.07.2010
  Авто
  Тојота
  Модел
  Спринтер
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  можете да линк за да knigata? Пет трговски центри. Problemot ABS + 4 MD

  VI blagodaria.
  Original text

 5. #5
  Почетник elberna на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  25.07.2012
  Авто
  Тојота
  Модел
  prius
  Мислења
  3
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  ayuda porfavor
  Original text

 6. #6
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  elbernaодговори лична порака

 7. #7
  Почетник mugeneg9 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  28.12.2015
  Авто
  Хонда
  Модел
  S2000
  Мислења
  2
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  請問如何下載 謝謝
  Original text

 8. #8
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  mugeneg9одговори лична порака

 9. #9
  Почетник Ariful на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  19.10.2015
  Авто
  Тојота
  Модел
  2005
  Мислења
  12
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  PLs ми Dade линк за да се Претпостави Toota Корона Premio (1996-2001)-Vodice Харбор за авто корекција и driuve.
  Original text

 10. #10
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  Arifulодговори лична порака


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

1996 тојота корона упатство

premio

тојота корона premio 1996 упатство

тојота корона premio услуга прирачник pdf

тојота корона premio сопственици упатство

Premio中文是什么车

diagramas де тојота premio моторни pdf

http:autorepman.comentoyota1366-toyota-corona-premio-1996-2001-service-manual.html

тојота premio d4 мотор

тојота корона premio услуга упатство

manual de тојота корона premio 2001коронакорона premio 96 bakım kılavuzuфорум тојота корона premio 1998 d4premio車主手冊тојота коронаpremio維修手冊тојота.јп premiooperating упатствотојота premio 7атојота premio 手冊yedek parça тојота корона premio 2001тојота premio 1998 упатствоТОЈОТА КОРОНА PREMIO 19962000 Тојота Premio d4 сопственик Mannual2001 тојота корона прирачник pdf

Ознаки за оваа Тема