Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Страница 1 на 2 1 2 ПоследнитеLast
Резултати 1-10 од 14
Тема:

Toyota Prius (2004-2009) поправка упатство


 1. #1
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759

  Toyota Prius (2004-2009) - водич за поправка и одржување.  Toyota Prius 2004-2009 години на производството - водич за поправка и одржување.
  Што може да се види референца книшка поправка Прирачник Toyota Prius, како и насоки за работа и одржување, ги опишува во детали на уред на автомобил Toyota Prius, производство на која беше извршена во 2003-2009, опремени со мотор кој работи на бензин модели 1NZ-FXE, дело чиј волумен е 1,5 литри.
  Ова издание содржи максимум можни информации за дијагноза и поправка на компоненти на моторот и системите за контрола, промена на гас дистрибуција фази (VVT-i), совети за правилна примена и детални инструкции за поправка на кочница компоненти (вклучувајќи ABS, VSC и ЕЦБ), системи за само-дијагноза на моторот, управувањето и суспензијата, хибриден систем и пренос, препораки за правилна употреба на ABS (antilock систем за сопирање), VSC (систем за стабилност), ЕЦБ за управување со систем (сопирачки), СРС (пасивни безбедносни системи) и детални инструкции за тоа како да поправка на хибридни мотори.
  Прирачникот содржи проблеми кодови на возилото, објаснува инспекција постапка на контролни единици и автоматско преноси, anti-lock систем за сопирање (ABS, BA) кои се користат во оваа машина системи подобрување на ракувањето со Хонда Edix (ABS, BA, TRC, VSC), ANS и автомобилски клима уред.
  Прирачникот се осврнува потенцијални повреди и рани, истражени Проблеми. Наведени парење димензии на главните делови и граници на нивните дозволени се носат, да научат за препорачува мазива и работни течности.


  Преземете поправка Прирачник Toyota Prius на AutoRepManS:
 2. #2
  manaslu is offline Почетник manaslu на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  18.04.2013
  Модел
  одисеја
  Мислења
  6
  Moline пет линкот за симнување.

 3. #3
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  manasluодговори лична порака

 4. #4
  florin48 is offline Почетник florin48 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  15.05.2015
  Модел
  prius
  Мислења
  1
  пет molima линк за Да ja presenece.VI blagodaria.

 5. #5
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  florin48одговори лична порака

 6. #6
  diomanc is offline Почетник diomanc на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  21.11.2011
  Модел
  простор ѕвезда
  Мислења
  1
  noreciau parsisiusti si vadova...priuso

 7. #7
  All112068 is offline Почетник All112068 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  02.12.2013
  Модел
  prius
  Мислења
  1
  Ве молиме линк за download.

 8. #8
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  diomanc, All112068, одговори лична порака

 9. #9
  DragonNZ is offline Почетник DragonNZ на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  29.08.2011
  Модел
  било
  Мислења
  11
  Може да ми испратите линк за преземање, ве молиме.

 10. #10
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  DragonNZодговори лична порака


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

piese де rezervă pentru Тојота Prius20

prius

desmontar volante toyota prius

toyota prius használati útmutató

toyota prius gedimai

prius karbantartás

صيانة تويوتا بريوس

toyota prius 2007 használati utasítás

guia де mantenimiento del toyota prius

toyota prius felhasználói kézikönyv

toyota prius használati utasítás

toyota prius kézikönyv маѓар

toyota prius naudojimo instrukcija

دليل بريوس

werkstatthandbuch toyota prius

fusibili priusوالميكانيكه المشاكل الفنيه في تويوتا بريوس 2009prius sostituire olio cambioكتيب ارشادات قيادة تويوتا بريوسtoyota prius1nz-fxe prius удар сензор 20bougies vervangen priustoyota prius 2 маѓар használati útmutatóprius használati útmutatóدليل صيانة البريوس

Ознаки за оваа Тема