Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
Тема:

Не учат во ова возење училиште


 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,109

  Лампочка Не учат во ова возење училиште

  Овие совети се специфични, и да не се собрани насекаде во еден текст.
  Вистини како "не се скрши за ограничување на брзина и да не се пие и да се вози," не е тука. Тоа е очигледно.
  На патот нешто може да се случи, и можеби овие совети ќе ви помогнат да заштедите време/здравје/живот.
  1. Песната, сврти лево. Ви застане и нека идване автомобили. НЕ отстранувајте однапред воланот на лево. Удар назад и ти си мртов под вагон. Држете го управувачот права.

  2. Ќе го грабна патот или снег Bruster на левата(на пример, во близина на поделбата на Avenue) или десно(патот). Убие инстинкт да се повлече на воланот во спротивна насока. Смрт зафат волан, без промена на позиција на ногата од педалот за гас за да се компензира за влечење на една страна. Автомобилот ќе го изгуби брзината и да се врати на патот. Нема потреба да се обиде, без оглед на цената, да се стремиме на патот, ќе остро се фрли во спротивна насока.

  3. Бидете внимателни при донесувањето на долго се претвора во ВНАТРЕШЕН радиус (за внатрешните, да се спротивстави на надворешен). Ако идване автомобили, додека донесувањето на надворешниот радиус на почетокот на дневникот, тоа нема да оди во ров, и во 90% од случаите, по конвулзивни движења на идване возачот, тој ќе лета во челото. Погрешно повеќе се плаши идване сообраќај поминува преку внатрешен радиус, како по правило, нивните пропадна завршува на страна.(на крајот на видеото објаснувајќи), но нешто може да се случи Внимание е потребно на долг. Ако во челото е летечки автомобил, најдобро решение е да се ров.  4. Кога се обновени, потоа се забрза!

  5. Не се добива на "неутрален" Ќе ја изгуби способноста да се забрза и кочница не е секогаш одговорот. (Можете да добиете на sled цена.... со вашиот автомобил)

  6. Не кочница во кривина. Пак само контролира забрзувањето.


  7. Секогаш оставете резерви. На пример, јас се сомневам претекнување, оди на "спротивниот" и да се вратам се додека не сме 100% сигурни дека тоа е возможно да се стигне. И ако таа, а потоа одат назад до вашиот лејн.

  8. Прави шах претекнување на патеката и wedging во протокот на гаснете брзина на спротивната коловозна лента. Една од најчестите грешки при претекнување на конвојот во значителна брзина, на возачот, гледајќи дека нема време, започнува да се вози на трудот во вашата лејн и во исто време многу бавно. И таму е рутина.. и тоа "месо" почнува..... Има голем број на автомобили, и тоа влече. Повторно, ИЗЕДНАЧУВАЊЕ на БРЗИНА во ИДВАНЕ ЛЕЈН! Во исто време, но 1000 пати побезбеден!

  9. Ако видите дека идване автомобил не успее да ги надмине, да се претвори во право "Blinker" и се движи кон маргините ОДНАПРЕД. Не migite светилки, може да постојат луѓе првиот ден зад воланот.

  10. Ако на машината удари/најавува дејствува цврсто и мирно, без врева. Процесот не се развие веднаш и соодветно на тоа не му се допаѓа ненадејни и конвулзивни движења. (што и на она што се вози не се напишани пати) И да научат што лебдат и лебдат и она акција треба да се земаат на различни дискови. Очајна ситуација, само еден е лизгање на предните диск на наклонот, во други случаи сè што може да се подобри.

  11. Не излишно ќе најдете голем рамна површина и обидете се во вашата авто во екстремни кочење и забрзување. Се тресат, се чувствуваат граница. Нешто со вашиот автомобил нема да се случи.

  12. Не се потпираат на системот на девизниот курс за стабилизација на дожд. Ако постои некоја криза, и ќе пловат (ефект на hydroplaning), системот НЕМА да ви помогне. Таа само "не се разбираат" што се случува. Не се потпираат на него. Тоа е сигурен работа! И ќе им помогне во повеќето случаи, електроника не се совршени.

  13. Ако машината "antibuks" не е врзан за едно копче со системот на девизниот курс за стабилизација, потоа да го исклучите. Тој секогаш се штетни!(monodrive), Особено ако ви се случува да се лизга со остар старт на пресекот. На почеток ќе биде не е така остра))

  14. Ако се вее со ветрот на број на порта, и "идване" цевка, секој авто ќе најдете забава самоубиец во форма на пешачки, за која, - "погледнете ка, сите стојат, оди на патеката оди, пиво да купи, да се израмни"


  15. Ќе се вози на ред лево и десно сите стоење или полека се случува? Тие се идиоти. Помине на пешачки. Тој со задоволство ќе пресече главата вашиот шофершајбната. Че навистина постои. Ќе служат за неколку години, и тој ќе умре. Неспоредлива загуба! Хумор во став 14 и 15 црна. Но, еден заклучок. Пешачки секогаш во право и човечкиот живот е многу важен. Од грешки, никој не е осигурена, но бидете внимателни!

  16. Од страна на луѓето со деца, или деца. Кочница. Не постојат опции. СТОП. Види откако со свои очи. Инстинкт ми помогна. И соседите на поток. 4 години. Девојката. И нејзината баба беше држи се справи. Знаете, како мали деца трчаат наоколу? Чудно, тресење на рацете, сите роднини од таква куќа е преместена. Тоа е толку глупаво, право под 2109. Тие повика брза помош. Спасени!!!

  17. Животни на патот или неочекувани пречки во форма на тркала, торби, итн. Мене, но од неодамна се негувани куче. (60 km/h празни средината шари на Авенија на 3 бендови, кучето побрзаа надвор од темнината во полна брзина низ патот. Тоа не е тешко да се пресмета дека за време на одговор помалку од 0,5 секунди, што е, без опции.). Наречен MOE, кој ќе биде браник влечат. Разгледаа снимање на видео на рекордерот. Нема шанса. Јас бев надвор од опции. Никогаш не се дури и се погоди на сопирачките. Жал ми е куче, но jerked прав под тркалата. Она што јас го ... бидете мирни. Пред да зачувате psinka, бидете сигурни дека не да "esatate" неколку столбови соседните автомобил и за пешаци на патот. И кученце забава извршете on, и можете -- Да, јас видов едно видео неодамна каде спасени куче со мојот живот.

  18. Целата причина брзина. Ми го покаже несреќа, за која не можеме да кажеме – " по ѓаволите, отидов малку побавно, и ништо не можело да се случи!" (Егзотични, тип заборавив да чекан кажано, не се брои)
  Внимателни на патиштата. Ние продолжуваме темата и да го споделат нивното искуство! 2. #2
  SashkoF is offline Почетник SashkoF на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  04.06.2019
  Модел
  Cruze
  Мислења
  7
  Многу корисни член,се што е во суштината. Тоа е напишано јасно и до точка. Навистина,тоа е забележано дека ова не е точно учат еден инструктор. Како за мене,тие седат таму само за да ги инспирира страв во веќе исплашени,само за почетниците возачи.


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

Пребарување прашања

Ознаки за оваа Тема