Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 5 од 5
Тема:

"Рено" (Dacia) Логан мултимедијална водич за поправка


"Рено" (Dacia) Логан мултимедијална водич за поправка. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.

 1. #1
  AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,106

  Мултимедијална водич за поправка и одржување на "Рено" (Dacia) Логан.  "Рено" (Dacia) Логан - мултимедијална корисник водич-упатството за поправка, одржување и функционирање на возилото.
  "Рено" Логан се однесува на Б-класа. Во Романија, тој ги објави под името Dacia Логан. Во моментов се произведуваат автомобили со седан, врз основа на тоа се развие измени на лакот седан и вагон.
  На "Рено" Логан беше дизајниран како прифатлива семеен автомобил, па да се намали неговата цена беа широко користени компоненти и склопови од другите модели на брендот. Предната суспензија е тип MacPherson со пониски wishbones развиени врз основа на суспензија на "Рено" Clio II задните монтирани полу-H-во облик на крст член заостанува со оружје, како и на "Рено" Модус. Од новите модели Модус бил однесен, и целиот систем за греење. Електронската контролна единица позајмен од Twingo и Espace, автомобилот има воздушни отвори систем за ладење и рачка на shift менувачот. Но тој модел Clio даде Логан најмногу - на моторот, управувањето, задните сопирачки, инструмент-таблата, рачки на вратите, воланот и смена paddles. Автомобили "Рено" Логан поставите мотори работат на јачината на звукот на 1,4 и 1,6 l, капацитет од 55 kW (75 HP) 64 kW (87 КС), соодветно. Надворешно моторите се идентични и се разликуваат само во радиус од минута на вратило и висината на блок.

  Преземате Мултимедијални прирачник "Рено" Логан на AutoRepManS:  Последно изменето од AutoFan; 06.06.2016 во 22:13.

 2. #2
  Почетник taraservi на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  07.09.2014
  Авто
  "Рено"
  Модел
  Логан
  Мислења
  2
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Buenisimo, мене gustaria seguir leyendo mas.Gracias.
  Original text

 3. #3
  Почетник zein на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  28.05.2016
  Авто
  Dacia
  Модел
  најава 2010
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  VI blagodaram многу
  Original text

 4. #4
  Почетник pasapapa на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  11.07.2019
  Авто
  Dacia
  Модел
  Логан
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Dacia sandero Логан
  Original text

 5. #5
  AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,106
  Quote Originally Posted by pasapapa View Post
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Dacia sandero Логан
  Original text
 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

dacia логан kullanım kılavuzu indir

livro де manutenção dacia логан

صيانة داسيا

صيانة سيارة داسيا لوغان

modus

mantenimiento dacia логан

اصلاح داسيا لوغان

كتيب سيارة داسيا

dacia логан el kitabı

dacia логан kullanım kılavuzu

rybovodstvo за Dacia Логан

dacia kullanım kılavuzu

"рено" логан прирачник usuario español

dacia логан Tamir

логан

محرك 1.4 رونو ومشاكله

دليل كهرباء سيارة داسيا لوغان 2009

Dacia Логан поправка и одржување

dacia sandero kullanım kılavuzuмултимедијална водич renault_logan_2004-2009اماكن تصليح سيارة daciaмултимедијални прирачник за поправка Логанmanual de mantenimiento логанпоправки за Daciadacia логан одржување брошура

Ознаки за оваа Тема