Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

+ Одговори на Темата
Страница 3 на 3 FirstПрв 1 2 3
Резултати од 21 до 23 од 23
Тема:

"Рено" Megane / Сценски (1999-2003) поправка упатство

 1. #1
  AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,105

  Насоки за поправка и одржување на автомобил "Рено" Megane / Сценски (1999-2003).  "Рено" Megane / Сценски 1999-2003 - прирачник за поправка, одржување и функционирање на возилото.
  Овој Водич има за цел да motorist може компетентно разговараат и планираат поправка на автомобил со професионален механичар или да ја стартувате тоа на своја. Водич ќе Ви помогне да се утврди она што треба да се направи на работа (дури и ако одлучите што може да го направи тоа во Студио), да се дијагностицираат и да обезбеди информации за техничката состојба, да се утврди редоследот на операции и дијагностика за одржување или поправка. Едноставна работа ќе се земе многу помалку време отколку автомобил одржување работилница, каде што два пати да дојдете за да се остави да ги собереш на автомобил. И, се разбира, најважно од се, можете да ги зачувате малку пари, кои ќе одат да се плати за работа. За одржување и поправка мора да има добра сет на метрички клучеви, screwdrivers и мерни сонди, како овие едноставни рачни алатки се користат во изведувањето на најголемиот дел од работата. Понекогаш поправки потреба од посебни алатки или специјална обука. Ова е наведено во предупредувања кои се содржани во ова упатство.

  Бензински мотори:
  1.4 l/51 kW (70 КС) 3/96 3/99
  1.4 l/55 kW (75 HP) 9/01 4/99
  1.6 l/55 kW (75 КС) 1/96 9/01
  1.6 l/66 kW (90 HP) 3/99 1/96
  1.6 l/70 kW (95 КС) 4/99 10/02
  1.6 l/79 kW (107 HP) 4/99 10/02
  2.0 l/83 kW (113л.со.) 9/00 1/96
  2.0 l/103 kW (140 КС) 9/00 10/02
  2.0 l/110 kW (150 КС) 1/96 8/00

  Дизел мотори:
  1.9 l/47 kW (64 КС) 1/96 -3/99
  1.9 l/59 kW (80 КС) 9/01 -10/02
  1.9 l/66 kW (90 HP) 3/96 -3/99
  1.9 l/72 kW (98 КС) 4/99 -8/01
  1.9 l/75 kW (102.со.) 9/01 -10/02


  Големина: 139.67 Mb
  Преземете поправка Прирачник "Рено" Megane / Сценски на AutoRepManS:
 2. #21
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  cespere1одговори лична порака

 3. #22
  Почетник Sisondar на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  15.06.2019
  Авто
  "Рено"
  Модел
  megane 2
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  blagodarq
  Original text

 4. #23
  Почетник Ruud1955 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  26.10.2019
  Авто
  Мицубиши
  Модел
  spacestar 1.6 2001
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  bedankt
  Original text


 
+ Одговори на Темата
Страница 3 на 3 FirstПрв 1 2 3

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

"рено" megane сценско szerelési kézikönyv

прирачник сценско 1999

прирачник "рено" сценски 2000 em portugues

СЦЕНСКО

"рено" сценски 1999-2003

"Рено" Megane сценско rybovodstvo

"рено" сценски használati utasítás

"рено" megane сценско vartotojo ние

manual de рено сценско 1999

rybovodstvo за поправки на "Рено" Megan

прирачник "рено" megane сценско 1999

"рено" сценски javítási kézikönyv"рено" сценскиmeganeпоправка на "Рено" сценскиприрачник "рено" сценски 2000сценско 2003 упатство"рено" megane javítási szerelési útmutatórybovodstvo за eksploatacija на "Рено" сценско на blgarskimegane "рено" javítási kézikönyvпоправка на "Рено" сценскиhandleiding "рено" сценски 1999"рено" сценски 1 kézikönyvприрачник usuario "рено" megane сценско 1999"рено" scenik

Ознаки за оваа Тема