Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 3 од 3
Тема:

Поправка прирачник PEUGEOT 807, CITROEN C8, FIAT ULYSSE, LANCIA PHEDRA 2002

 1. #1
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759

  Поправка прирачник PEUGEOT 807, CITROEN C8, FIAT ULYSSE, LANCIA PHEDRA 2002  Веб-сајтот autorepmans.com за автомобил сопственици се поканети да се консултира упатствоприрачник за одржување и упатството за корисникот за таквите автомобили, како Peugeot 807 / Citroen C8 / Фиат Ulysse / Lancia Phedra работи од 1989 до 2000 година. Погоре наведени автомобили (Peugeot, Lancia, Fiat и Citroen)завршен VALIS бензински мотори со јачина еднакви да 2,0; 2,2; 3,0 литри, или дизел мотори со јачина од 2.0 и 2.2 литри.

  Книгата содржи опис на поправка и / или одржување на бензински мотори модели:
  EW10J4 2.0 l / 100 kW (136 КС) опремен со систем на вбризгување Magneti Marelli MM 4.8 P;
  EW12J4 2.2 литри / 116 kW (моќ е на 158 КС) со системи за вбризгување на горивото систем - Magneti Marelli 4MP;
  ES9J4S 3.0 l / 150 kW (моќ 204 КС) опремен со систем за вбризгување Бош МЕНЕ 7.4.6.

  Водич за поправка и / или сервисирање на дизел мотори модели:
  DW10ATED4 2.0 l / 79 kW (107 HP) систем за вбризгување на гориво Бош EDC 15C2;
  DW10ATED4 2.0 l / 80 кw (109 КС) системи за вбризгување на горивото систем - Бош EDC 15C2;
  DW12TED4 2.2 литри / 94 kW (капацитет од 128 КС) систем за вбризгување Бош EDC 15C2.
  Преземете поправка Прирачник PEUGEOT 807, CITROEN C8, FIAT ULYSSE, LANCIA PHEDRA на AutoRepManS:
 2. #2
  Почетник sidorowski на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  12.05.2019
  Авто
  Фиат
  Модел
  Ulysse II
  Мислења
  1
  Каде можам да најдам лозинка за оваа датотека rar?

 3. #3
  AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,105
  Оваа архива треба да не имаат лозинка.


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

citroën c8 reparatie handboek

Foro del Citroën C8

rybovodstvo поправка Citroen ц8

citroen c8 упатство

peugeot 807 прирачник técnico.pt

фиат ulysse одржување упатство

фиат ulysse 2.2 manuam usuario

Citroen ц8 индикација за eksplotacija

ние eksploatacijos citroen c8

Citroen C8 Работилница За Поправка И Сервис Упатство

werkstatthandbücher ulysse

eksplotasija ir remontas citroen c8

citroen c8 remonto zininas

Peugeot 807 упатство

rybovodstvo и поправка на Citroen ц8

service.citroen.com c8 lt atsisiusti

citroen c8 instrukcja програмер

manual de usuario lancia phedra

libro де instrucciones peugeot 807

werkplaatshandboek c8

instrukcje warsztatowe citroen c8

c8 książka програмер

фиат ulysse поправка упатство

haynes прирачник фиат ulysse

manual de повисоки фиат ulysse

Ознаки за оваа Тема