Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

Затворена Темата
Резултати од 1 до 1 од 1
Тема:

Novato, BMW 4-series GranCoupe, otkri

 1. #1
  Локалните Auto News на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  13.01.2011
  Мислења
  6,193

  Сообщение Novato, BMW 4-series GranCoupe, otkri

  Пет врати liftback се приклучува на купе и кабриолет варијанта во 4-серија опсег; во продажба во јуни, со почетни цени 29,000. На BMW 4-серија GranCoupe е откриена, и ќе го направи своето јавно деби во Женева мотор шоу во Март.
  Поставен да оди на продажба во велика БРИТАНИЈА во јуни со цени почнувајќи од 29,420, пет-врата liftback се протега на 4-серија линија-до три различни тело стилови. Тоа се придружува на 4-серија купе и кабриолет да се создаде опсег наменет за ривал што на Audi А5.
  Новиот автомобил е сличен на жалба до 6-серија GranCoupe. Сепак, BMW има сврте настрана од користење на конвенционалните подигање на тој модел, наместо давање на 4-серија GranCoupe повеќе разноврсна пет врати liftback аранжман, како што на поголеми, повисоки 3-серија GranTurismo. BMW официјални лица велат дека овој формат ќе направат 4-серија GranCoupe попривлечен за помладите купувачи.
  Резултатот е автомобил слични во изгледот на А5 Sportback, со плитки оранжерија, два кратки задни врати (сите од нив frameless), купе-како roofline и голем liftback-стил задната врата која се отвора автоматски, или преку копчето фоб или изборен нога-управувана сензор вклучени во задниот браник.
  На 4-серија GranCoupe е 4638mm долго, 1825mm широк и 1389mm високи. Тоа е 14mm подолго, 14mm поширок и 40mm помал од 3-серија салон. И покрај својот елегантен изглед, влечете коефициенти се само просек од класа стандарди, со најдоброто од 0. 27 во 418d маската, во опсег до 0. 30 на all-wheel-drive модели.
  Новиот автомобил ја има истата шасија како што на 4-серија купе и кабриолет, па нејзините помалку пространа внатре отколку долго-wheelbase 3GT. Нејзините wheelbase е 2810mm, со песна ширини на 1545mm на предната и 1594mm на задниот дел на возилото. Товарот беј има 480-литарски капацитет со задните седишта и 1300 литри со нив укината надолу.
  На 4-серија GranCoupes задните врати и задната врата додадете 50kg на раб тежина на еквивалент купе модели. Најсветлите на лансирањето модели, 420i, хитови на скали во 1480kg, која е 80kg повеќе од 320i салон.
  На 4-серија GranCoupe ќе биде лансиран со избор од пет мотори и или стандарден шест-брзински рачен или опционален осум-брзински автоматски менувачот. Уште два дизел мотори се планира да се следат оваа година.
  Задните тркала е стандард. Факултативна четири тркала, ќе биде достапен во велика БРИТАНИЈА лансирањето на 33,815 420d xDrive, со други варијанти, најверојатно за да ја следат. Спротивно на претходните гласините, не постојат планови за M4 варијанта, но BMW службеници не се отфрли M Перформансите на моделот.
  Наслов почетна line-up ќе биде 435i, кој започнува во 41,155. Таа се напојува со turbocharged 3. 0-литарски директно шест бензински мотор. Со 302bhp и 295lb ft на вртежен момент, таа ги опфаќа 0-62mph во 5. 2sec во автоматско маската, додека се враќаат во комбинација за гориво економија на 39. 8mpg и CO2 на 189g/km.
  На 428i седи на повеќе прифатлива крајот на бензински спектар, со цена од 32,815. Нејзините turbocharged 2. 0-литарски четири-цилиндричен мотор има 242bhp и 258lb ft. Истиот мотор е исто така се користи во 420i, каде што се испорачува 181bhp и 199lb ft.
  2. 0-литарски турбодизел карактеристики во 418d (од 30,995) и 420d (31,795). Таа обезбедува 141bhp и 236lb ft во 418d, додека 420d произведува 181bhp и 280lb ft. На 418d има 0-62mph време на 9. 2sec, заедно со комбинирана економија на 62. 8mpg и CO2 на 119g/km во прирачник за маската.
  По лансирањето, BMW се очекува да додадете 430d и 435d модели за линијата-up. На 435d xDrive ќе бидат достапни исклучиво со четири тркала и автоматски менувачот. Двете употреба BMWs 3. 0-литарски шест-цилиндричен турбодизел. Тоа е 255bhp и 413lb ft во 430d, додека 435ds излези издува да 309bhp и 465lb ft.
  Прочитајте повеќе Женева мотор шоу вести.

 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

bmw 428i caratteristiche motore форум