Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

+ Одговори на Темата
Страница 1 на 2 1 2 ПоследнитеLast
Резултати 1-10 од 14
Тема:

Мицубиши Pajero Sport-Montero Спорт-Предизвикувач (1996-...) поправка упатство


Мицубиши Pajero Sport-Montero Спорт-Предизвикувач (1996-...) поправка упатство. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.

 1. #1
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759

  Мицубиши Pajero Sport-Montero Спорт-Предизвикувач (1996-...) - водич за поправка и одржување.  Мицубиши Pajero Sport-Montero Спорт-Предизвикувач 1996 - водич за поправка и одржување.
  Водич овозможува чекор-по-чекор процедури за работа, поправка и одржување на автомобил Montero Спорт / Pajero Sport / Предизвикувач 1996 година модел со левата или десната страна волан, опремена со бензински мотори V6: 6G72-SOHC (3.0 l) и 6G74-SOHC(3.5 l).

  Публикацијата содржи детални информации за дијагноза, поправка и прилагодување на мотор, системи за вбризгување на горивото систем MPI системи за палење, почнувајќи и полнење, инструкции за користење на систем за само-дијагностицирање, вклучувајќи и автоматски менувач, АБС, СРС, систем за контрола на крстарење, и препораки за усогласување на механички и автоматско преноси, системи за контрола на четири тркала (со СКРАТЕНО работно ВРЕМЕ и AWD (ПОЛНО работно ВРЕМЕ)), приспособување и поправка на кочница компоненти (вклучувајќи СТОМАЧНИ и EBD), управувањето, суспензија. Книгата го опишува можни дефекти и методи на нивно отстранување, парење димензии на главните делови и граници на нивните дозволени се носат, се препорачува мазива и работни течности. Претставува детален жици дијаграми. Опишува на структурните промени претрпе од страна на единиците и единиците на автомобил во процесот на производство.


  Mitsubishi Pajero Sport-Montero Sport-Challenger (1996-...) руководство по ремонту-prnscr1-jpg Mitsubishi Pajero Sport-Montero Sport-Challenger (1996-...) руководство по ремонту-prnscr2-jpg Mitsubishi Pajero Sport-Montero Sport-Challenger (1996-...) руководство по ремонту-prnscr3-jpg
  Преземете поправка Прирачник Мицубиши Pajero Sport-Montero Спорт-Предизвикувач на AutoRepManS:
 2. #2
  Почетник Elronien на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  24.01.2010
  Авто
  mazda
  Модел
  millenia
  Мислења
  1
  можете да линк за да

 3. #3
  Почетник okram на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  26.05.2012
  Авто
  Мицубиши
  Модел
  Предизвикувач
  Мислења
  2
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  hola quiero descargar јаделе priracnik esta en español
  Original text

 4. #4
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  Elronien - одговори лична порака

 5. #5
  Почетник kafma на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  05.07.2012
  Авто
  Мицубиши
  Модел
  предизвикувач
  Мислења
  2
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Комо lo bajo?
  Original text

 6. #6
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  kafma - одговори лична порака

 7. #7
  Почетник okram на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  26.05.2012
  Авто
  Мицубиши
  Модел
  Предизвикувач
  Мислења
  2
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  estara este prirucnik en español
  Original text

 8. #8
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  okramодговори лична порака

 9. #9
  Почетник mark1610 на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  06.07.2014
  Авто
  Мицубиши
  Модел
  montero
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Cómo lo descargo
  Original text

 10. #10
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  mark1610одговори лична порака


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

deskripsi мицубиши предизвикувач

прирачник мицубиши предизвикувач 1996

мицубиши предизвикувач 1996 упатство

Мицубиши cilynder

Мицубиши-aggregaatin huolto

mantenimiento montero спорт

po161 код за мицубиши montero xls

ersatzteilkatalog мицубиши pajero sport

Мицубиши Pajero Sport Schaltplan

manual de mantenimiento став мицубиши montero спорт 2000

мицубиши montero спорт dalimis

Мицубиши Pajero Sport wiringdiagram

Мицубиши Pajero sport cilynder

мицубиши предизвикувач probleme si pareri

三菱モンテロ

pajero na diely nahradne

мицубиши montero спорт упатство

автоматски менувач montero спорт дијаграм

прирачник став мицубиши montero 1996

מיצובישי צלנגר

ขายรถ มิตซูบิชิ ชาเลนเจอร์

obslujvane на моторот 6g72 Pajero sport

мицубиши pajero sport 2008 прирачник експлоатира

moteur мицубиши nativa

montero спорт контрола на крстарење дијаграм

Ознаки за оваа Тема