Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 1 од 1
Поправка прирачник V6: 6G72, 6G73, 6G74, 6A12, 6A13 Мицубиши. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.
 1. #1
  Земја:
  Users Country Flag AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,084

  Поправка прирачник V6: 6G72, 6G73, 6G74, 6A12, 6A13 Мицубиши
  Насоки за поправка и одржување на машини од Мицубиши модели 6G72, 6G73, 6G74, 6A12, 6A13 и водич на уредот и поправка на мотори Мицубиши V6.

  Претставува Прирачник за поправка и рутина за одржување на мотори Мицубиши V6: 6G72 (3.0 литри), 6G73 (2.5 литарски волумен), 6G74 (јачина од 3,5 l), 6A12 (волумен 2.0 l), 6A13 (2.5 литарски волумен) со систем на дистрибуирани системи за вбризгување на горивото (MPI). Прирачникот содржи детален опис на последователни чекори на поправање мотори. Овие V6 Мицубиши мотори се инсталирани на овие брендови на автомобили: PAJERO, ПРЕДИЗВИКУВАЧ, PAJERO SPORT, DELICA ПРОСТОР ОПРЕМА, СИГМА, DIAMANTE, ETERNA, EMERAUDE, GALANT, LEGNUM, DEBONAIR, GTO, 3000GT, FTO.
  Преземете поправка Прирачник V6: 6G72, 6G73, 6G74, 6A12, 6A13 Мицубиши на AutoRepManS:

            
  Слични Теми:


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

Пребарување прашања

Ознаки за оваа Тема