Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 1 од 1
Прирачник за поправка на мотори 4D33, 4D34-T4, 4D35, 4D36 Мицубиши. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.
 1. #1
  Земја:
  Users Country Flag AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,090

  Прирачник за поправка на мотори 4D33, 4D34-T4, 4D35, 4D36 Мицубиши  Прирачник за поправка на мотори на Мицубиши модели 4D33, 4D34-T4, 4D35, 4D36
  , одржување и инсталација на Мицубиши мотори.
  Што може да се види услуга за поправка прирачник дизел мотор МИЦУБИШИ 4D33 (јачина од 4.2 литри), 4D34-T4 (јачина на 3.9 литри со turbocharging), 4D35 (јачина 4.5 литри), 4D36 (волумен 3.6 литри) и HYUNDAI D4AF (јачина од 3.5 литри), D4AK (волумен 3.3 литри turbocharged), D4AE (волумен 3.3 литри turbocharged).
  Презентирани книга на работа и одржување на Мицубиши мотори ќе одговориме на сите ваши прашања. Информациите во ова упатство може да се употреби за демонтажа, Монтажа и одржување одржување на МИЦУБИШИ мотори модели 4D32, 4D30, 4D31.
  Преземете поправка Прирачник мотори 4D33, 4D34-T4, 4D35, 4D36 Мицубиши на AutoRepManS:         
  Слични Теми:


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

Пребарување прашања

Ознаки за оваа Тема