Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 1 од 1
Тема:

Поправка прирачник МИЦУБИШИ PAJERO SPORT 2008 ослободување

 1. #1
  AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,105

  Поправка прирачник МИЦУБИШИ PAJERO SPORT 2008 ослободување  Поправка прирачник МИЦУБИШИ PAJERO SPORT.
  Модел PAJERO SPORT 2008 година модел со бензински 6В31 3.0 литри и дизел 4D56 (2.5 литри НЕ) и 4М41 (3.2-литарски НЕ) МИЦУБИШИ мотори.

  Директориум на потрошен материјал и резервни делови
  Карактеристична грешка
  Прирачникот
  Дијагноза 490 DTC/12 системи


  Одржување на МИЦУБИШИ PAJERO:
  - Фреквенција
  - Тома и течни


  Уредот и поправка на PAJERO:
  - Проверете и го замени
  - Затегнување torques


  Електрични шеми МИЦУБИШИ:
  - 124 шематски
  - 65 системи


  Преземете поправка Прирачник МИЦУБИШИ PAJERO SPORT на AutoRepManS:

 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

Пребарување прашања

Ознаки за оваа Тема