Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 1 од 1
Тема:

Поправка прирачник Мицубиши L200 2007


Поправка прирачник Мицубиши L200 2007. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.

 1. #1
  AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,106

  Поправка прирачник Мицубиши L200 2007  Книгата "Поправка прирачник Мицубиши L200" е упатство за работа и одржување на Мицубиши и се опишува уред за автомобили Мицубиши L200 произведени од 2007 година. Мицубиши L200 опремени дизел мотори 4D56 обемот на 2.5 литри и 4D56.

  Главните делови на книгата - работилница Прирачник Мицубиши L200:
  КОРИСНИЧКО УПАТСТВО
  ОДРЖУВАЊЕ
  ДИЗЕЛ МОТОРОТ ОД 2,5 L
  МОТОРОТ СИСТЕМ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО
  ПРЕНОС
  СУСПЕНЗИЈАТА И ПОГОНСКИ ТРКАЛА
  УПРАВУВАЊЕ
  КОЧНИЦА
  ТЕЛОТО
  ЕЛЕКТРИЧНИ ВРСКИ

  Детална содржина на книгата - работилница Прирачник Мицубиши L200:
  КОРИСНИЧКО УПАТСТВО
  Опис на возилото
  Возилото идентификација
  Контроли, инструмент-таблата и инструментација
  Инструмент таблата
  Контрола и итни светла
  Контрола на индикатор светлото во инструмент таблата
  Индикатор светлата за предупредување на грешки
  Mnogoruky екранот
  Контроли
  Комбинација се префрлите ниска зрак светла
  Concealer фарови
  Труп пак сигнал се префрлите
  Опасност префрлате
  Прекинувачи за светла за магла и светилки
  Вклучете wiper и за миење
  Прекинувачот за температура заден прозорец
  Алармот се префрлите
  На откопчување
  Копчиња
  Електронски immobilizer
  Систем за далечински управувач вратата се заклучува
  Централно заклучување
  Steklopokety
  Електричен сончев покрив
  Сонцето екранот
  Задните ретровизорите
  Филер капа на резервоар за гориво
  Паркинг (рака) кочница
  Прилагодување на агол навалите волан колона
  Салон опрема
  Системот на вентилација, греење и климатизација
  Шема на дистрибуција на воздух струи во салон на автомобили
  Панел за контрола грејачи и клима уред со рачна контрола
  Панел за контрола на клима уред со автоматско управување
  Брзо загревање на патничкиот простор
  Правилно функционирање
  Аудио систем
  Удобноста предмети во автомобил
  Сонце очила
  Ashtray
  Запалка приклучок за
  Штекер
  Внатрешното осветлување
  Техничките карактеристики на возилото
  На геометриски и тежина параметри
  Зголемените димензии за монтирање hitch
  ОДРЖУВАЊЕ
  Општи препораки за вршење на работи за одржување и автомобил поправки
  Одржување интервали
  Проверка и прилагодување во моторот оддел
  Појаси
  Систем за ладење
  Проверка и замена филтер елементи филтер за воздух
  Проверка на нивото на течност во резервоарот и ГТЗ во резервоарот спојки господар цилиндар
  Замена на течност и отстранување на воздух од хидраулични се вози на сопирачки
  Проверка на нивото и густина на електролит во батеријата
  Замена на филтер за гориво
  Отстранување на воздухот од гориво линии
  Отстранување на водата од гориво филтер
  Проверете под автомобил
  Инспекција на објектите на предните и задните суспензии
  Проверете ја состојбата на топката лежишта
  Испитување на anthers
  Подмачкување на универзална зглобовите на cardan шахти
  Проверка на статусот на anther вози шахти
  Селектирани управување
  Проверете го нивото на маслото во рачен пренос и трансфер на случај (4УЛЭ)
  Промена на масло во рачен пренос и трансфер на случај
  Проверка на нивото на маслото во crankcase на редуктор на предната и задната оска
  Промена на масло во crankcase на менувачот предната и задната оска
  Проверете издувниот систем ОД
  Во внатрешноста на автомобилот
  Проверете слободната игра на спојката педали и кочница
  Проверка и прилагодување на удар на рачката или да се повлече во Паркинг сопирачка
  Надвор од автомобилот
  Контрола на единството на гуми носат
  На конвергенција на тркала
  Аглите на Rusala тркала, аголот на надолжната навалите оски на ротација тркала, agripolicy на склоност на оски на ротација на тркала
  Проверете центар лежишта за предните и задните тркала
  Проверете кочница цевки за течност за протекување
  Проверете кочница цевка и сопирачки дискови
  Проверете ја состојбата на гориво линии
  Работа спроведена кога моторот е топол
  Проверете течност ниво во автоматски менувач
  Samdo моторното масло
  Rightmove clearances во вентил воз


  Општи информации
  Отстранување и инсталирате на моќност единица
  Поддршка на моќност единица
  Моторот поправка
  Моторот механички
  Параметри за да се провери (усогласување) за време на поправка или одржување (време на одржување)
  Вози појаси и времето појаси
  На ремени и макарата на додатокот се вози механизми
  Отстранување и инсталирате на времето појас
  Главата на цилиндерот
  Отстранување и вградување на вентил маска
  Отстранување и инсталирање на главата на цилиндерот (замена влошки)
  Повлекување MCC
  Инсталирање на главата на цилиндерот
  Демонтажа и Монтажа на цилиндар на главата
  Отстранување и инсталирате camshafts
  Демонтажа и Монтажа на вентил
  Поправки и замена на компоненти вентил воз
  Долниот дел на моторот
  Масло пумпа, balancer опрема и масло тавата
  Поврзување прачка и клипот група
  Моторот блок и се вратило
  Отстранување и вградување на елементи на моторот блок
  Замена на заштитата на вратило
  На гориво снабдување систем
  Изгледот на гориво компоненти на системот и автомобилот
  Блок дијаграмот на храна систем и системи за вбризгување на гориво
  Отстранување и инсталирате на резервоар за гориво
  Демонтажа и Монтажа на примачот-мерната единица на резервоар за гориво
  Отстранување и вградување на елементи на системот на испорака на гориво
  Филтер Собранието замена на филтер за гориво
  Сјај приклучоци


  Функциите на контрола на моторот
  Контрола компоненти на системот
  Електронски контролни единица (ПУПКА)
  Сензори
  Actuator


  Општи информации
  Прирачник 5 брзина на менувачот и трансфер кутија
  Дизајн R5MB1 прирачник менувачот со четири тркала тип-Лесно одберете-
  Дизајн R5MB1 прирачник менувачот со четири тркала тип-Супер изберете"
  Дизајн R5MB1 прирачник менувачот (2WD)
  Систем на сите тркала (4WD)
  Диск систем 4WD Лесно одберете*
  Опис и принцип на работа
  Диск систем 4WD -Супер одберете*
  Опис и принцип на работа
  КОНТРОЛА
  Отстранување и инсталирате вози wykluczenia спојки
  Демонтажа и Монтажа спојки господар цилиндар
  Инсталација на механизмот на deenergizing на спојката
  Отстранување и инсталирате 5 брзина прирачник на менувачот
  Отстранување и инсталирате вози шахти
  Демонтажа и Монтажа на пропелер шахти
  Демонтажа и Монтажа на машински на менувачот
  ТРАНСФЕР КУТИЈА
  Трансфер случај all-wheel drive system-Лесно изберете"
  Трансфер случај сите тркала систем Супер одберете


  На предни тркала
  Контрола и прилагодување на параметри
  На предните тркала центар (2WD)
  На предните тркала центар (4WD)
  Вози шахти Собранието, отстранување и инсталирате
  Вози шахти демонтажа и Монтажа
  Внатрешниот вратило Собрание
  Внатрешниот окно
  Демонтажа и Монтажа на внатрешниот окно
  Диференцијална случај и вози, prwora беше provodnikova од диференцијал
  Демонтажа и Монтажа на механизмот на исклучување на диск prwora valot диференцијал
  На предната оска диференцијални Собрание
  На предната оска диференцијални Собрание
  Задни тркала
  Спецификација и опис на дизајн
  Задната оска Собрание
  Особено демонтажа и Монтажа на задната оска
  Отстранување и вградување на semiaxes
  Демонтажа и Монтажа вратило оска
  Диференцијална брава задната оска (4WD)
  Демонтажа на задната оска диференцијал со заклучување механизам
  Демонтажа на задната оска, без механизам за заклучување
  Собранието на задната оска, без механизам за заклучување
  Собранието на задната оска диференцијал со заклучување механизам
  Механизмот на блокирање на диференцијална на задните мост
  Тркала и гуми
  Спецификации
  Предно потпирање
  Предно потпирање возила со задните тркала (2WD)
  Предно потпирање возила со сите тркала (4WD)
  Горниот дел на раката
  Шок апсорбер
  Долниот контрола рака
  Бар стабилизатор
  Задната суспензија
  Демонтажа и Монтажа на суспензијата на задните тркала


  Спецификација и опис на дизајн
  Контрола и прилагодување на параметри
  Управниот колона
  Демонтажа на управниот колона окно
  Управувачот
  Отстранување и инсталирање на управниот опрема Собрание
  Масло за серво волан пумпа
  Демонтажа масло за серво волан пумпа
  На црева во управувачот


  Сопирачки систем
  Проверете кочница бустер
  Пропустливи
  Тест и да се приспособат регулаторот пролет кочница сила на задните тркала (автомобил без ABS)
  Провери работата на контрола вентил на сила за сопирање на задните тркала во однос на маса (LSPV) (возила без ABS)
  Проверете ја и заменете накладките предна кочница
  Проверка на диск кочница роторот
  Проверете дебелината на диск сопирачки
  Проверете авионот на предни сопирачки дискови и resultslove
  Проверете toldmy губитник назад накладките
  Проверете внатрешниот дијаметар на барабан сопирачки
  Проверете површината за контакт на барабан сопирачки и поставата
  Отстранување и инсталирање на сопирачките на возилото
  Проверете кочница светлина се префрлите
  Механички хидраулични делови на сопирачки, систем
  Општи информации
  Систем за сопирање
  Поправка на механички и хидраулични делови на сопирачки, систем
  Отстранување и инсталирате кочница бустер
  Демонтажа и Монтажа господар цилиндар
  Отстранување и вградување на вентил tzh на дозата во зависност од телесната тежина (LSPV) (само во возилата, без ABS)
  Отстранување и инсталирате на предни сопирачки дискови
  Отстранување на диск сопирачки
  Проверка на сопирање сила
  Демонтажа и Монтажа на предни диск сопирачки
  Отстранување и инсталирање на задниот барабан сопирачки
  Демонтажа и Монтажа господар цилиндар задните барабан сопирачки
  Anti-lock сопирачки
  Општи информации
  Контроли систем A8S
  Блок дијаграмот на ABS систем
  Сензори
  Активатори
  Предупредување индикатор ABS
  Електронски-хидраулични единица
  Blokove-Ти
  Контрола на притисокот TJ со ABS
  Притисок систем за контрола EBD TJ
  Само тест на моќ sazegara
  Self-тест при преминување на ABS систем
  Постојана само дијагноза
  Функцијата на safe mode
  Стабилност
  Општи информации
  Поставување на елементите на системот
  Конекција дијаграм
  Сензори
  Активатори
  Индикатори, за електронска стабилност
  Единица ASTC-ECU
  Принципот на функционирање на системот на активна стабилност, контрола (AC)
  Принципот на работа на системот активна стабилност, контрола (ATC)
  Функција safe mode и дијагностика
  Индикатори
  Sensor, забрзување и yaw
  Отстранување и инсталирање на воланот
  Отстранување и инсталирате airbag совозачот
  Отстранување и инсталирате на airbag за возач и ротирање pin зглобовите


  Елементи на телото ЕДЕН КАБИНАТА
  Елементи на телото КЛУБ КАБИНАТА
  Делови од телото ДВОЈНО КАБИНАТА
  Шема на прицврстување на кабината и товарниот оддел на рамка
  Хаубата на вредноста
  Решетката
  Инсталација дијаграм на компоненти на предниот браник и неговата монтажа
  Шема на Собранието и инсталација на задниот браник
  Заштитна лента
  Шема на монтажа пред крило
  Шема на прицврстување на гориво додатен размавта резервоарот
  Шема на прицврстување на страна чекори
  Шема на инструмент-таблата
  Дрво таванот
  Шема обложување панели внатрешни работи
  Дијаграм на средината panel
  Свртени панел на влезната врата
  Поставата панел задна врата
  Шема на прицврстување на влезната врата
  Дијаграм за задна врата за монтажа
  Дијаграм на елементи на заклучување на влезната врата
  Елемент шема заклучување на задните врата
  Шема на инсталација на стакло и Windows моќ предните и задните врати
  Заден прозорец со електричен прозорец регулаторот
  На задната врата
  Заклучување капка страна
  Светлата
  Прилагодување на фарови
  Пред магла светилка
  Опашката светлина
  Задно светло за магла
  На задното осветлување табличка
  Контрола на големината на елементи на телото
  Контрола на димензии на рамка
  Контрола на кабината големина
  Контрола на големината на товарниот оддел
  Симболите употребени во текст и бројки
  Објаснување на електрични кола
  Конектори и точки на поврзување на теренот
  По повод одбележувањето на проводници
  Кратенки и имињата кои се користат во дијаграми
  ЕЛЕКТРИЧНИ ВРСКИ

  Преземете поправка Прирачник Мицубиши L200 на AutoRepManS:

 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

Пребарување прашања

Ознаки за оваа Тема