Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
Like Tree1Сака
Тема:

ДАФ Rapido 2015.11

ДАФ Rapido 2015.11. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.
 1. #1
  Земја:
  Users Country Flag AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,090

  ДАФ Rapido 2015.11  Електронски каталог на резервни делови за камиони и автобуси на ДАФ (ДАФ RAPIDO). Презентирани електронски каталог вклучува целосна информација на резервни делови на сите серија на камиони, ДАФ, од 70-тите години. Исто така, илустриран делови каталог е информации за секири и суспензија приколки BPW, ROR, Б, Trailor, Fruehauf. Во прилог на резервни делови од програмата на DAF Rapido содржи додатоци каталог и опционална опрема, како и каталози на деталите на оски и суспензија приколки.
  Во програмата ДАФ Rapido постои целосна ВИН декодирањебарај на VIN, модел, моторот број, име или дел број. Покрај програмата на ДАФ RAPIDO е многу корисно, но исклучително ретки во програмите функции, споредбата на оригиналниот број на детали од две различни броеви на шасијата и превод на броеви К. Д. М. на производители (што се користат за DAF) на универзитетско ниво во оригинал броеви.
  Преземете ДАФ Rapido на AutoRepManS:         
  Слични Теми:

 2. #2
  Почетник
  Земја:
  Users Country Flag kveera на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  23.05.2016
  Авто
  Hyundai
  Модел
  โซนาต้า 1995
  Мислења
  3
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  VI blagodarim
  Original text


  АutoMАN сака ова.


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

Пребарување прашања

Ознаки за оваа Тема