Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
Поправка прирачник HYUNDAI ix35 и HYUNDAI TUCSON ix 2009. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.
 1. #1
  Земја:
  Users Country Flag AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,082

  Поправка прирачник HYUNDAI ix35 и HYUNDAI TUCSON ix 2009  Поправка прирачник HYUNDAI ix35 / HYUNDAI TUCSON ix c 2009 прашање
  НАСОКИ ЗА ПОПРАВКА И ОДРЖУВАЊЕ НА HYUNDAI


  Собрани во ова Упатство, информации ќе им овозможи на автомобил на сопственикот да се утврди кога и какви видови на одржување и поправка на возила ќе бидат направени. Тоа треба да се разбере дека оваа книга ќе не направи механичар лице, без претходно да судир со возило уред. Меѓутоа, описот на овие или други поправка операции ќе им се овозможи да трезно проценка на нивните способности и, веројатно, некои од пречките за да се поправи себеси. Во случај ако поправка на сопствените ќе биде тешко, читателот на овој Прирачник ќе има идеја за обемот на работа потребни, која ќе го заштити од можни измами, непотребни трошоци. Механичар книга ќе ви даде можност да врши поправка брзо и без компликации.


  Делови за поправка Прирачници HYUNDAI ix35 и HYUNDAI TUCSON ix:
  ПОСТАПУВАЊЕ ВО ИТНИ СИТУАЦИИ
  ДНЕВНИ ПРОВЕРКИ И РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМИ
  ПРИРАЧНИК ЗА РАБОТЕЊЕ И ОДРЖУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛОТ
  ПРЕДУПРЕДУВАЊА И ПРАВИЛА ЗА БЕЗБЕДНОСТ ПРИ ВРШЕЊЕ НА РАБОТИ НА АВТОМОБИЛ
  ОСНОВНИ АЛАТКИ, МЕРНИ ИНСТРУМЕНТИ И МЕТОДИ НА РАБОТА СО НИВ
  НА МЕХАНИЧКИ ДЕЛ НА БЕНЗИН МОТОР (2.0 L И 2.4 L)
  НА МЕХАНИЧКИ ДЕЛ НА ДИЗЕЛ МОТОР
  СИСТЕМ ЗА ЛАДЕЊЕ
  СИСТЕМ ЗА ПОДМАЧКУВАЊЕ
  ЕНЕРГЕТСКИ СИСТЕМ
  МОТОРОТ СИСТЕМ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО
  СИСТЕМ ДОЗА И НА ИЗДУВНИТЕ ГАСОВИ
  ЕЛЕКТРИЧНИОТ МОТОР
  КОНТРОЛА
  РАЧЕН МЕНУВАЧ
  АВТОМАТСКИ МЕНУВАЧ
  ВОЗИ ШАХТИ И ГЛАВНИТЕ ОПРЕМА
  СУСПЕНЗИЈА
  СОПИРАЧКИ СИСТЕМ
  УПРАВУВАЊЕ
  ТЕЛОТО
  ПАСИВНА БЕЗБЕДНОСТ
  КЛИМАТИЗАЦИЈА И ГРЕЈАЧ
  ЕЛЕКТРИЧНИ СИСТЕМИ И ИНСТАЛАЦИИ ДИЈАГРАМИ

  Руководство по ремонту HYUNDAI ix35 и HYUNDAI TUCSON ix с 2009-hyunda_ix35_hyundai_tucson_ix_full-jpg
  Преземете Рачно HYUNDAI ix35 / HYUNDAI TUCSON ix на AutoRepManS:


            

  Слични Теми:

 2. #2
  Почетник
  Земја:
  Users Country Flag tyfnauto на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  01.10.2018
  Авто
  Ford
  Модел
  Mustang
  Мислења
  7
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  Teşekkür ederiz. Elinize sağlık.
  Original text
 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

Пребарување прашања

Ознаки за оваа Тема