Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.

AutoRepMans.com "поправка Прирачник автомобил"

- ќе им помогне на автомобил на сопственикот да прирачникот поправка на автомобил, на прирачник за корисникот и одржување возила, мотоцикли и друга опрема.
FB Твитер Instagram Blogspot

+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 1 од 1
Тема:

Кинескиот ЅИД ЛЕБДИ H5 / HAVAL H5 (2010-...) - Упатство за поправка, одржување

 1. #1
  Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Авто
  Lamborghini
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759

  Кинескиот ЅИД ЛЕБДИ H5 / HAVAL H5 (2010-...) - Упатство за поправка, одржување  Кинескиот ЅИД ЛЕБДИ H5 / HAVAL H5 (2010-...) - Упатство за поправка, одржување

  Поправка прирачник кинескиот ЅИД ЛЕБДИ H5 / кинескиот ЅИД HAVAL H5 (2010-...)
  Кинескиот Ѕид Лебди H5 кинескиот Ѕид Haval H5 2010 ослободување
  ВОДИЧ ЗА ПОПРАВКА И ОДРЖУВАЊЕ
  Бензински мотори: 2.4 l - 4G64S4M
  Дизел мотори: 2.0 Л. GW4D20

  Собрани во ова Упатство, информации ќе им овозможи на автомобил на сопственикот да се утврди кога и какви видови на одржување и поправка на возила ќе бидат направени. Тоа треба да се разбере дека оваа книга ќе не направи механичар лице, без претходно да судир со возило уред. Меѓутоа, описот на овие или други поправка операции ќе им овозможи трезен оцена на нивните способности и веројатно некои од грешки
  за да се поправи себеси. Во случај ако поправка на сопствените ќе биде тешко, читателот на овој Прирачник ќе има идеја за обемот на работа потребни, која ќе го заштити од можни измами, непотребни трошоци. Механичар книга ќе ви даде можност да врши поправка брзо и без компликации.


  Ажурирани 2018/03/16!  Преземете поправка Прирачник кинескиот ЅИД ЛЕБДИ H5 / HAVAL H5 на AutoRepManS:

 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

прирачник кинескиот ѕид haval h5

manual de usuario кинескиот ѕид h5

прирачник haval h5