Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
Турбо: Реалниот Свет Со Високи Перформанси Турбополнач Системи (S-Дизајн). Оценка: 5 од 5 , гласале 4 корисници.
 1. #1
  Земја:
  Users Country Flag AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,082

  Турбо: Реалниот Свет Со Високи Перформанси Турбополнач Системи (S-Дизајн)  Турбо: Градење и Подесување Турбополнач Системи за Максимална коњски сили е повеќето комплетна, детална, up-to-date ресурси за ништо и сè да се прави со turbos. Дали сте водење на гас или дизел, 4,6,8, или повеќе цилиндри, оваа книга ќе ви учат да се дизајн, тестирање, инсталација и одржување на вашиот високи перформанси турбо систем.

  Научете како turbochargers работа, како да се избере вистинскиот турбо или turbos за вашиот мотор со читање на протокот мапи, и како да се вклучите вашиот моторот да работи совршено со вашата турбо систем. Автор Џеј Милер користи преку 300 слики и совршена комбинација на технички и вообичаена смисла на информации им помагаат да се изгради поттик брзо и да се изгради коњски сили и вртежен момент.

  Тој се осврнува на различните компоненти на турбополнач и објаснува како да се каже кој компресор, турбина, и лежишта доаѓаат во која turbos врз основа на нивните често комплициран модел броеви. Ако наиде на проблеми со вашиот турбо систем, исто така, има детален глава на неуспех анализа за да ви помогне да дознаам што не беше во ред и како да го поправам-плус заврши чекор-по-чекор турбополнач солза-долу и обнова.


  Издавач: Автомобил Техника
  Автор: Џеј К. Милер
  Серија: S-Дизајн
  Година: 2008
  ISBN: 978-1932494297  Преземете Турбо: Реалниот Свет Со Високи Перформанси Турбополнач Системи на AutoRepManS:


            

  Слични Теми:

 2. #2
  Почетник
  Земја:
  Users Country Flag kveera на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  23.05.2016
  Авто
  Hyundai
  Модел
  โซนาต้า 1995
  Мислења
  3
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  VI blagodarim
  Original text


  АutoMАN сака ова.


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

Hyundai Coupe

турбополнач kaise kaam karta хаи

турбо реалниот свет со високи перформанси турбополнач систем (s-дизајн) pdf

турбополнач kaise kam karta хаи

Турбо: Реалниот Свет Со Високи Перформанси Турбополнач Системи (S-Дизајн)

isbn 978-1932494297 pdf

Ознаки за оваа Тема