Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 3 од 3
Like Tree1Сака
Тема:

Поправка прирачник CHEVROLET LACETTI, DAEWOO NUBIRA III

Поправка прирачник CHEVROLET LACETTI, DAEWOO NUBIRA III. Оценка: 5 од 5 , гласале 1 корисници.
 1. #1
  Земја:
  Users Country Flag AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,090

  Поправка прирачник CHEVROLET LACETTI, DAEWOO NUBIRA III  Поправка прирачник CHEVROLET LACETTI / DAEWOO NUBIRA III

  СОДРЖИНИТЕ презентирани во книгата:
  ДЕЛ 1
  СТРУКТУРАТА НА АВТОМОБИЛОТ
  Општи информации за автомобил
  Пасош податоци
  Автомобил клучеви
  Контроли
  Инструмент-таблата
  Инструмент таблата
  Греење, климатизација и вентилација на салонот
  Страна на вратата
  Брави
  Windows
  На задната врата (подигање капак)
  Багажникот
  Појаси
  Седиште
  Прилагодување на предните седишта
  На задното седиште
  Користење на дете седиште
  Прилагодување на управувачот
  Задните ретровизорите
  Внатрешното осветлување
  Сонце очила
  Складирање кутии на салонот и електричниот штекер
  Хаубата
  Контрола на рачката на пренос
  Багажникот за на покрив


  ДЕЛ 2
  СОВЕТИ
  Безбедносни правила и препораки
  Правила tainiki безбедност
  Совети
  Препораки за безбедноста на сообраќајот на
  Работи автомобил
  Работата на возило за време на гарантниот период
  Автомобил подготовка за заминување
  Пополнување на автомобил со бензински
  Употребата на Џек
  Влечење автомобил
  ДЕЛ 3
  НЕДОСТАТОЦИ ВО НАЧИНОТ НА КОЈ
  Моторот нема да започнете
  Заеднички методи на стартување на моторот
  На грешка во почетна систем
  Проверка на систем за палење
  Проверете напојување систем на моторот
  Нефункционирање на систем за вбризгување на гориво
  Недостасува idle
  Прекини во работењето на моторот
  Дијагностика на моторот на појава на искра приклучоци
  Автомобил stutters
  Spurt на почетокот на движење
  Грчи за време на забрзување
  Грчи во стабилна движење
  Возилото забрзува лошо
  Моторот во застој за време на возењето
  Падна притисок на маслото
  Проверка на систем за подмачкување
  Прегревање на моторот
  Проверка на систем за ладење
  Батеријата е дополнет
  Тестирање на електрични
  Моторот започне од надворешни извори на енергија
  Дефект на електрична опрема
  Се појави ваше чука
  Тропаат на мотор
  Чука во суспензија и drivetrain
  Вибрации и удари на правилата тркала
  Проблеми со сопирачки
  Крварење на сопирачките
  Проверете сопирачки систем
  На пункција
  Тркала замена
  ДЕЛ 4
  ОДРЖУВАЊЕ
  Општи одредби
  Безбедност
  Секојдневно одржување (ЕМ)
  Проверете тркала
  Проверка и refilling нафта во систем за подмачкување
  Проверка и додавање на coolant
  Проверка и refilling на течност за резервоарот tormoznoi хидраулични активатори систем и спојки
  Проверка и refilling течност во резервоарот серво волан
  Проверка и refilling течност во резервоар за миење
  Проверете надворешни osvetitelnoi уреди
  Првиот одржување (до 1)
  Проверете појас додаток диск
  Проверете го времето појас
  Го замени моторот на филтерот за масло
  Чистење на crankcase вентилација систем
  Проверете црева и врски, систем за ладење
  Систем за проверка на издувните гасови лименки
  Проверете hermeticity гориво линии
  Проверете врски
  Проверете го нивото на маслото во менувачот упатство
  Проверете капаци дискови на предни тркала
  Проверка на техничката состојба на детали на предната суспензија на автомобилот
  Проверка на техничката состојба на задната суспензија делови на автомобилот
  Проверка и прилагодување на кревка тркала усогласување
  Инспекција и управување на возилото
  Проверете бесплатни (backlash) на воланот
  Проверете hermeticity хидраулични сопирачки
  Проверете степен на истрошеност на накладките, дискови и тапани
  Провери работата на вакуум кочница бустер
  Провери ефикасноста на систем за сопирање
  Проверете Паркинг сопирачка
  Услуга батеријата
  Проверка и прилагодување headlamp
  Маснотии вентил тело
  Чистење на одводни дупки
  Вториот одржување (да-2)
  Замена филтер елементи vozdushnogo филтер
  Замена и одржување на искра приклучоци
  Проверете високо-напонски линии
  Замена на филтер за гориво
  Појас за замена на додатокот диск
  Вратете се вози појас tensioner и tensioner макара
  Промена на течност во хидраулични сопирачки и спојки
  Замена coolant
  ДЕЛ 5
  МОТОРОТ
  Дизајн карактеристики
  Корисни совети
  Отстранување и инсталирате декоративна обвивка на моторот
  Компресија на тест на цилиндри
  Отстранување и инсталирате на mudguards мотор
  Замена на планината моќ единица
  Инсталација на клипот на првиот цилиндар во TDC позиција на компресија мозочен удар
  Отстранување, решавање на Проблеми и инсталација на flywheel
  Замена на делови печат мотор
  Замена prokladki покрие цилиндар на главата
  Замена prokladki главата на цилиндерот
  Замена на масло капи
  Замена на пломби camshaft Vals
  Замена на заштитата на вратило
  Печат замена на масло тавата
  Замена prokladki доводна цевка
  Заптивка замена на издувната цевка
  Главата на цилиндерот на моторот
  Отстранување, решавање на Проблеми и инсталирање camshaft Vals
  Замена hydrokompenser
  Демонтажа, поправка и составување на цилиндар на главата
  Lapping вентили
  Отстранување на монтирање на моторот
  Моторот поправка
  Демонтажа на моторот
  Решавање на проблеми на делови на мотор
  Моторот Собрание
  Систем за подмачкување
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и инсталирање на пумпа за масло
  Поправка на пумпа за масло
  Систем за ладење
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и вградување на електрична фан радијатор мотор ладење Собранието со обвивка
  Замена радијатор систем за ладење
  Пумпа за вода замена
  Отстранување и инсталирате термостат
  Отстранување и инсталирате проширување на резервоар
  Издувниот систем
  Дизајн карактеристики
  Замена перници за суспензија на издувниот систем
  Замена на издувната цевка
  Отстранување и инсталирате каталитички Конвертор
  Замена пред цевка
  Замена пригушувач
  Вратете се на главниот пригушувач
  Отстранување и вградување на termoarredo
  Напојување систем на моторот
  Дизајн карактеристики
  Проверете го притисокот систем на моторот
  Намалување на притисокот во снабдувањето систем на моторот
  Отстранување и инсталирање на филтер за воздух
  и silencer доза
  Повлекување rement и инсталација
  пумпа за гориво
  Резервоар за гориво замена
  и нејзиното пополнување цевка
  Отстранување и инсталирате на гориво железнички
  Отстранување, проверете и инсталација на инјекторите
  Отстранување и инсталирате гас сајт
  Прилагодување и замена
  кабел гас actuator
  Отстранување и инсталирате педали
  контролен
  Проверка и замена на pneumomia диск
  размавта доза колектор
  Отстранување, проверете и инсталација на електромагнетни вентили вратата actuator доза колектор
  Систем EVAP
  Карактеристики на уредот
  Отстранување и инсталирате на јаглен канистер систем
  EVAP
  Отстранување, проверете и монтажа на вентил
  производство на канистер
  Циркулација систем
  издувните
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и вградување на вентил EGR
  ДЕЛ 6
  ПРЕНОС
  Контрола
  Дизајн карактеристики
  Проверка и прилагодување на возилото патување
  на врски
  Отстранување и инсталирање на спојката
  Замена на работните цилиндар на возење на deenergizing на спојката со ослободување имајќи
  Замена на господар цилиндар се вози спојки
  Замена на црево и кочница спојки, цевки
  Отстранување и инсталирање на спојката на возилото
  Транспорт хидраулични се вози на deenergizing на спојката
  Пренос
  Дизајн карактеристики
  Проверка, refilling и масло замена во рачен менувач и работната течност во автоматски менувач
  Замена на заштитата на менувачот
  Отстранување и инсталирање на менувачот
  Демонтажа и Монтажа transaxle Проблеми неговите делови
  Поправка на секундарен окно
  Поправка основно окно
  Поправка synchronizer
  Поправка на диференцијал
  Rement на опрема
  Rement зглобовите на смена врски
  Отстранување, инсталација и resnt сцената контрола на рачката на пренос
  Поврзаност на вредноста пренос контрола
  Вози на предни тркала
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и инсталирате драјвери на предни тркала
  Замена на шарки на еднакви аголна брзина на дискови предни тркала
  СЕКЦИЈА 7
  СУСПЕНЗИЈА
  Предно потпирање
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и инсталирате рамења предно потпирање
  Rement рамења предно потпирање
  Замена на горниот поддршка рамења на предната суспензија
  Замена на топката заеднички предно потпирање
  Замена пред контрола рака
  Замена на делови бар стабилизатор предно потпирање
  Отстранување и инсталирање на управниот зглоб предно потпирање
  Замена лого на предната осовина
  Отстранување и инсталирате на предната суспензија crossmember
  Задната суспензија
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и инсталирате рамења задната суспензија
  Поправка рамења задната суспензија
  Замена на врвот на планината рамења задната суспензија
  Замена пред долниот рака на задна суспензија
  Замена на задните пониски рака на задна суспензија
  Замена заостанува рака на задна суспензија
  Замена на делови бар стабилизатор задната суспензија
  Отстранување и инсталирање на задниот дел од центар
  Отстранување и вградување на задните зглоб
  Отстранување и вградување на crossmember задната суспензија
  СЕКЦИЈА 8
  УПРАВУВАЊЕ
  Дизајн карактеристики
  Управниот колона
  Отстранување и инсталирање на воланот
  Отстранување и инсталирање на управниот колона покровот
  Отстранување и инсталирање на управниот колона
  Прачки
  Замена на надворешниот вратоврска род крајот
  Замена вратоврска род крајот
  Управниот опрема
  Замена на течност и крварење системот gidrousilitel delovogo управување со
  Заменете резервоарот серво волан
  Управниот опрема замена
  Пумпа за замена серво волан
  ДЕЛ 9
  СОПИРАЧКИ СИСТЕМ
  Карактеристики на уредот
  Крварење на хидраулични сопирачки систем
  Проверка и прилагодување на сопирачките на возилото позиција
  Кочница господар цилиндар
  Замена кочница господар цилиндричен резервоар
  Замена кочница господар цилиндар
  Вакуум кочница бустер
  Замена на вакуум бустер
  Замена на црева и цевки хидраулични сопирачки
  Замена кочница црева
  Замена на цевки кочница
  Отстранување и инсталирање на сопирачките на возилото
  Крај на предни тркала
  Кочница подлога замена сопирачки, предни тркала
  Замена кочница caliper на предните тркала Собранието со задржување на рамка
  Замена на диск сопирачки на кочница механизам на тркала напред
  Сопирачки механизми на резервни тркала
  Кочница подлога замена кочница задните тркала
  Замена кочница caliper задните тркала Собранието со задржување на рамка
  Замена на диск сопирачки на кочница механизам на резервни тркала
  Паркинг сопирачка
  Прилагодување на Паркинг сопирачка
  Замена накладките на Паркинг сопирачката механизам
  Замена еквилајзер Паркинг сопирачка
  Задната кабел замена Паркинг сопирачка
  Отстранување и вградување на рачката на Паркинг сопирачка
  Anti-lock сопирачки
  Замена брзина сензори на тркала
  ОДДЕЛ 10
  ЕЛЕКТРО ОПРЕМА
  Дизајн карактеристики
  Грешка дијагноза на електрична опрема
  Монтажа блокови
  Локација на осигурувачи, fusible инсерти и реле и го замени
  Отстранување и инсталирате Montaigne блокови
  Батеријата
  Дизајн карактеристики
  Се грижат за батеријата
  Проверете ја состојбата на полнење на батерија
  Отстранување и инсталирате на батеријата
  Полнење на батеријата
  Генератор
  Специјален дизајн
  Отстранување и вградување на генератор
  Замена алтернатор макара
  Поправка на генератор
  Стартер
  Специјален дизајн
  Снимен и инсталирање на стартер
  Поправка стартер
  На прекинувач (заклучување) палење
  Специјален дизајн
  Тестирање на прекинувач (заклучување) палење
  Замена на контакт групата на прекинувач (заклучување) палење контролер immobilizator
  Снимен и инсталација на прекинувач (заклучување) палење
  Моторот систем за управување со
  Специјален дизајн
  Проверка на калеми за палење
  Снимен и инсталирање на калеми за палење
  Снимен и инсталација на електронски единица за контрола на моторот
  Проверка и замена на сензори системот за управување со моторот
  Осветлување, звук и светло за аларм
  Дизајн карактеристики
  Замена светилки
  Замена на светлата
  Замена на страна пак јачина на светилка
  Замена опашка светлина
  Замена кочница
  Замена на светилки бројот плоча осветлување
  Замена на внатрешни светла
  Замена купола светилка багажникот
  Замена за внатрешни работи светлина ракавица кутија светилка
  Замена на опрема shift paddles
  Снимен и поставување на тон
  Снимен и инсталација на лизга прстени за рог и возачот airbag
  Замена на опрема кутија моторни wiper на ветер прозорецот
  Замена на опрема кутија моторни wiper вратата hatchback
  Снимен и инсталација на миење на стакло од правец на прозорецот на прозорецот и задното стакло
  Прозорец регулаторот пред врата
  Замена на единица за контрола elektrosteklopodemniki
  Замена на електричен прозорец регулатори
  Отстранување и инсталирате компресор моторни радијатор мотор за ладење
  Отстранување и инсталирате компресор моторни грејач
  Замена на дополнителен отпор на грејач electrodentistry
  Schreiberi прозорец задното стакло
  Инструмент таблата
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и инсталирате на инструмент табла
  Прекинувачи инструмент-таблата
  Замена на единица за контрола electrocorrection светла и табла осветлување
  Замена на хазард се префрлите
  Отстранување и инсталација часа
  На immobilizer
  Карактеристики на уредот
  Отстранување и инсталирање на контролен immobilizer
  Отстранување и инсталирате кертриџ запалка приклучок за
  Звучен систем
  Отстранување и инсталирате Automagnetola
  Отстранување и инсталирате јазик
  Замена на сензори и прекинувачи
  Замена на сензор за јачина на светилка итни пад на притисок на масло
  Сензор за замена на мерач за гориво
  Тест и да го замени копија светлина се префрлите
  Замена кочница светлина се префрлите
  Замена на предупредување светилка switch Парк кочница овозможи
  Замена прекинувачи на plafond на осветлување на салонот
  ДЕЛ 11
  ТЕЛОТО
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и вградување на свртена на радијаторот
  Отстранување и вградување на шкафовите
  Отстранување и инсталирате браници
  Отстранување и инсталирање на предниот браник
  Отстранување и инсталирање на задниот браник
  Отстранување и инсталирате пред крило
  Отстранување и инсталација на мрежа кутии vozduhopritoka
  Хаубата
  Отстранување и инсталирате на хауба
  Отстранување, инсталација и прилагодување на хаубата заклучување и да се вози
  Вредноста latch худ кодот
  Страна на вратата
  Отстранување и инсталирањето на влезната врата трим
  Замена на стаклена врата
  Замена на прозорецот пред врата
  Замена на надворешната врата се справи со
  Вклучете замена пред заклучување на вратата
  Замена внатре рачка actuator пред заклучување на вратата
  Замена пред заклучување на вратата
  Замена ogranicena пред врата
  Отстранување и инсталирањето на влезната врата
  Отстранување и инсталирање на задна врата трим
  Замена на задната врата, стакло
  Замена прозорец регулаторот задните врата
  Замена на надворешниот задната врата се справи со
  Замена внатре рачка за заклучување actuator задна врата
  Замена на задните заклучување на вратата
  Замена ogranicena отворање на задната врата
  Отстранување и инсталирање на задна врата
  На задната врата
  Замена на запира на задната врата
  Отстранување и инсталирање на вратите врата
  Отстранување и инсталирање на вратите ленти на задната врата
  Замена на заклучување, latch, рачки и врата заклучување на вратите
  Отстранување и инсталирате на задната врата
  Отворот додатен цевка на резервоар за гориво
  Отстранување и инсталирате изведат додатен цевка на резервоар за гориво
  Отстранување и инсталирате капак заклучување изведат додатен цевка на резервоар за гориво и негова диск
  Седиште
  Отстранување и инсталирате на предните
  Отстранување и инсталирање на главата ограничувања
  Отстранување и инсталирате на задното седиште
  Отстранување и вградување на свртена на тунелот на подот
  Системот за сопирање (СРС)
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и инсталирате на airbag за возач
  Отстранување и инсталирате airbag совозачот
  Замена пред седиштето појас
  Замена на задното седиште појас
  Отстранување и инсталирање на електронската контролна единица понатаму пасивна безбедност систем
  Задните ретровизорите
  Отстранување и инсталирање на надворешноста огледало
  Отстранување и инсталирате внатрешни работи огледало
  Инструмент-таблата
  Дизајн карактеристики
  Отстранување и инсталирање на инструмент-таблата
  Отстранување и вградување на facings на салонот
  Отстранување и вградување на facings на багажникот
  На wiper на ветер прозорецот
  Замена wiper ножеви ветробранското стакло на прозорецот
  Замена на wiper рака ветробранското стакло на прозорецот
  Отстранување и инсталирате на трапец wiper на ветер прозорец assy со motoreductor
  Wiper вратата hatchback
  Замена wiper ножеви прозорец задната врата
  Замена wiper рака прозорец задната врата
  Отстранување и инсталација на опрема редуктор wiper на задната врата Собранието со заградата
  Замена на застаклување на телото
  Заштита на лакот
  Автомобил мие
  Перење на моторот на преградата
  Нега на текстил и патосници внатрешни работи
  ДЕЛ 12
  ДИЗАЈН КАРАКТЕРИСТИКИ НА МОТОРОТ
  Општи информации
  Проверете тензии и да ја замени појас додаток диск
  Проверка и refilling масло
  Масло промена и на филтерот за масло
  Замена и прилагодување на појас тензија времето
  Инсталација на клипот на првиот цилиндар во TDC позиција на компресија мозочен удар
  Замена покрие заптивка цилиндар на главата
  Печат замена sump масло тавата
  ДЕЛ 13
  ГРЕЕЊЕ, КЛИМАТИЗАЦИЈА И ВЕНТИЛАЦИЈА
  Посебен уред
  Карактеристики на уредот на системот на греење
  Карактеристики на уред за кондиционирање на воздух систем
  Карактеристики на уред за вентилација систем
  Правила опрема безбедно за поправка и одржување на систем за климатизација
  Отстрани ладилни од кондиционирање на воздух систем
  Замена platalina прстени
  A / C компресор
  Отстранување и инсталирате регулатор на притисок a / C компресор
  Отстранување и инсталирате / C компресор
  Имајќи замена макара
  Замена електромагнетниот компресор спојки
  Замена на кондензаторот
  Замена на примачот посува
  Замена на thermostatic експанзија вентил
  Замена на сензор за притисок
  Промена на филтер за внесување на внатрешни работи на воздух
  Отстранување и инсталирате блок прирачник за контрола на системи за греење, вентилација и климатизација
  Отстранување и инсталирате actuator циркулација врата
  Otwarcia издувните вентилација
  ПРИМЕНА
  ШЕМА НА ЕЛЕКТРИЧНА ОПРЕМА


  Руководство по ремонту CHEVROLET LACETTI, DAEWOO NUBIRA III-chevrolet-lacetti-screen-jpg Руководство по ремонту CHEVROLET LACETTI, DAEWOO NUBIRA III-chevrolet-lacetti-screen2-jpg Руководство по ремонту CHEVROLET LACETTI, DAEWOO NUBIRA III-chevrolet-lacetti-screen3-jpg Руководство по ремонту CHEVROLET LACETTI, DAEWOO NUBIRA III-chevrolet-lacetti-screen4-jpg


  Преземете поправка Прирачник CHEVROLET LACETTI, DAEWOO NUBIRA III на AutoRepManS:         
  Слични Теми:

 2. #2
  Почетник
  Земја:
  Users Country Flag dixy на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  05.09.2011
  Авто
  Daewoo
  Модел
  Lanos
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  VI blagodarim за interesni priracnik. За убоди, Toa не е dostupen на prek turbobit, poradi Toa во sekogash Dravi "имаш dostigne на limitat на connectii еден Wasit IP opseg". Можете да doddle ГРБ победи други облак presenece услугата? Odnapred VI blagodarim!
  Со чест!
  Original text


  АutoMАN сака ова.

 3. #3
  Земја:
  Users Country Flag AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,090
  Quote Originally Posted by dixy View Post
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  VI blagodarim за interesni priracnik. За убоди, Toa не е dostupen на prek turbobit, poradi Toa во sekogash Dravi "имаш dostigne на limitat на connectii еден Wasit IP opseg". Можете да doddle ГРБ победи други облак presenece услугата? Odnapred VI blagodarim!
  Со чест!
  Original text
  Линк за download - https://mega.nz/#!QhwH1CAL
  Внесете Лична Порака. 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

montaz spodneho krytu motora daewoo nubira

Ознаки за оваа Тема