Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 4 од 4
Тема:

BMW серија 5 (1987-1998) поправка упатство


 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,107

  Водич за поправка и одржување на BMW серија 5 (1987-1998).  BMW серија 5 (1987-1998) - упатство за поправка, одржување и функционирање на возилото.
  Референтен водич поправка Прирачник BMW серија 5 и уред за одржување прирачник и работата на BMW серија 5 (518i, 520i, 525i, 530i, 535i, својата 524td, 525td, 525tds) Limousine / Туринг, 1987-1995 gg. ослободување опремени бензински и дизел мотори. Книгата го опишува модели со следниве мотор видови:
  518i 1.8 l/ 83 kW (113 КС) 01.93–08.94
  518i 1.8 ltr./ 85 kW (115 КС) со 09.94
  520i 2.0 l/ 95 kW (129 КС) 09.87–04.90
  520i 2.0 l/ 110 kW (150 HP) со 05.90
  525i е за 2,5 l/ 125 kW (170 КС) 09.87–04/90
  525i 2.5 литарски/ 141 kW (192 КС) со 05.90
  530i 3,0 HP/ 138 kW (188 HP) 09.87–08.90
  535i 3,5 l/ 155 kW (211 КС) 09.87–08.92
  Дизел мотори:
  Нејзините 524td 2.4 l/ 85 kW (115 КС) 09.87–08.90
  525td 2,5 l/ 85 kW (115 КС) 04.93
  525tds 2,5 l/ 105 kW (143 КС) 09.90
  Книгата содржи информации потребни за поправка на сите компоненти и склопови на возилото: моторот, гориво систем, ауспух, спојки, преносот, управувањето, сопирачки систем, гуми, тело, електрични, додатоци.
  Водич содржи повеќе од 600 илустрации, препораки, одржување, Суспендирање, коло дијаграми (дијаграми на опрема) BMW 5 серијата.
  Публикацијата е наменет за автомобил на сопствениците на BMW 5-серија, механика, работници станици и бензинските станици.

  Порака: 1998
  Автор: Г. Р. Etzold
  Издавач: "Alfamer Издаваштво"
  ISBN: 5-88957-039-0 / DjVu (целосно признаени), ДОЦ. д-р
  Квалитет: Признати текст(OCR)
  Број на страници: 228

  BMW 5 серии (1987-1998) руководство по ремонту-prnscr1-jpg BMW 5 серии (1987-1998) руководство по ремонту-prnscr2-jpg  Преземете поправка Прирачник BMW серија 5 на AutoRepManS:  Последно изменето од AutoFan; 11.02.2016 во 21:31.

 2. #2
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  обновено

 3. #3
  homerobmw is offline Почетник homerobmw на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  11.02.2016
  Модел
  524
  Мислења
  1
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  AutoMANhola, podrías compartirme јаделе priracnik де btw 524 ТД Е34? gracias!
  Original text

 4. #4
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  homerobmwлинковите за да ги видиш поправка прирачник BMW 5 ажурирани во првата порака на оваа тема. Исто така, одговори на Вас лична порака.


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

bmw e39 biztositektabla helye

esquema electrico bmw

misure delle griglie paraurti anteriore bmw серијата e39 530d

97 модел на bmw e39kapı kilit mekanizması

прирачник del повисоки bmw 525 tds

bmw 525 valytuvu reles kaina

ponto моторни bmw 518i е34

วิธีการดูแลรักษารถBMW 1998

Bmw 524 тд e 34

нејзините 524td bmw gedimai

vožtuvo ertmių šlifavimas

deurgreep поставите wasmachine installeren

tehobsledovanie на dvigun BMW 525 TDS Е34

svaliane na vodna pompa na bmv 520

bmw 525тдс Innovene Malena пумпа

ор får ja högtalare логнали bort bak bmw 520i e39

perawatan mobil bmw 520i

tablica за boshoni за bmw e39 525 tds na balgarski

alagi bataria apo kilidi bmw

времето brandstofpomp е34 tds

קופסת פיוזים ב.מ.וו סדרה 5

bmw е34 svalqne na predna bronq

Manual de повисоки BMW e 39 525 tds en español

bmw е34 518i јас 1995 køler udluftningsskrue како sidder ден

tabela де oleos volvo 440460

Ознаки за оваа Тема