Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 3 од 3
Тема:

BMW серија 5 (1987-1995) поправка упатство


 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,107

  Поправка прирачник BMW серија 5 (1987-1995)  Дава насоки за независна поправка и одржување на автомобили BMW 5-серија со тело E-34.
  Водич опишува модели на автомобили опремени со бензински мотори со внатрешно согорување со волумен: - 1.8; 2.0; 2.5; 3.0; 3.5 литри дизел мотори со внатрешно согорување обемот на 2.4 и 2.5 литри.

  Преземете поправка Прирачник BMW 5-серија на AutoRepManS:
 2. #2
  watchkon is offline Почетник watchkon на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  01.08.2014
  Модел
  525i
  Мислења
  2
  repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
  Translated text
  น่าสนใจมาก
  Original text

 3. #3
  AutoFan is offline Супер-модератор AutoFan на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  08.11.2008
  Модел
  Diablo
  Мислења
  3,759
  обновено


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

bmw е34

Verbrennungsmotor

BMW_seris5_1987-1995

تصليح دراجة نارية ام بي pdf

1987-1995 bmw 5 серијата

Ознаки за оваа Тема