Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати 1-2 од 2
Тема:

Audi Allroad Quattro упатство


 1. #1
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,110

  Audi Allroad Quattro - автомобилот е упатство  Audi Allroad Quattro - овој автомобил се произведува на модифицирана платформа Audi A6 Avant. Уникатна карактеристика на овој автомобил има активна воздушна суспензија, автоматски авто-ја следи состојбата и квалитетот на површината на патот, автоматски одредува и промени на земјата царинење на возилото. Во зависност од брзината чекор промени Ауди Allroad земјата царинење - при брзина повеќе од 120 km/h тоа е еднаква на 142 мм, и се движат од 80 до 120 km/h земјата царинење е 167 мм, со брзина помала од 80 km/h земјата царинење ќе се зголеми на 192 мм и максимална земјата царинење на 208 мм ќе бидат инсталирани во движење со мала брзина на многу лош пат.


  Година на издавање: 2006
  Формат на управување: PDF
  Преземете Ауди Allroad Quattro упатство на AutoRepManS:
 2. #2
  imperin is offline Почетник imperin на пути к лучшему
  Се Приклучат На Денот
  01.05.2020
  Модел
  A4
  Мислења
  1
  не riesco a trovare l' vas pc амбуланта корегирање гипс.
  potete aiutarmi ?


 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

audi allroad

vyscose Arachne Ауди eksploatacja

audi allroad quattro мануел

известување за користењето на audi a6 allroad

прирачник utilizare audi a6 allroad

audi a6 allroad manual de utilizare

мануел искористување на audi A6 allroad

a6 allroad kliirens

allroad

audi

audi a6 2014 kasutusjuhend

Ознаки за оваа Тема