Добредојдовте на Водич за автомобил поправки.
+ Одговори на Темата
Резултати од 1 до 1 од 1
Тема:

Акура (Хонда) Интегра (1989) поправка упатство


Акура (Хонда) Интегра (1989) поправка упатство. Оценка: 5 од 5 , гласале 3 корисници.

 1. #1
  AutoMAN has disabled reputation
  Се Приклучат На Денот
  01.01.2007
  Авто
  Hyundai
  Модел
  SantaFe
  Мислења
  3,105

  Акура (Хонда) Интегра (1989) - поправка прирачник автомобил  Материјал потребен за да се направи поправки и врши одржување на автомобили Хонда или Акура Интегра самостојно, без прибегнување кон скапи услуга мајстори и бензинските станици автомобил услуга. Со ова упатство почетниците motorist ќе се справи со структурата на автомобилот, неговото одржување и издржување, да се кандидира за работа на планираната замена на потрошен материјал, ќе работи на решавање на Проблеми и одредување на нив.


  Јазик: Англиски
  Формат: PDF
  Големина: 22.63 Mb
  Преземете поправка Прирачник Акура Интегра на AutoRepManS:

 

Посетителите се најде на оваа страница од пребарувањето за:

хонда YOP

.FSM

fsm хонда интегра

MANUAL DE ХОНДА ИНТЕГРА 1988

هوندا اكورا انتيغرا 89

แอคิวรา интегра

Ознаки за оваа Тема