1-St színpadra, bajnokság és bajnoki a moszkvai régió, 2-ik szakaszban sorozat DDR2 Rotax osztály RAPH és 4-ik szakasza a Rotax osztály Rotax mini kupa került sor vasárnap április 29-én a moszkvai Ikše Mayak. Rotax Max sorozat bemutatott osztályok micro, mini, junior, sen′er és, természetesen, a "diditu"...
HELY A verseny legfiatalabb résztvevői bizonyultak a legkisebbnek – mindössze három embernek. Ez azonban nem befolyásolta a harc minőségét. Az "RM Micro és Mini" kombinált állása talán a legszorosabb eredményeket mutatta az összes kvalifikációs csoport között. Maxim Kutlunin 1 perc és 358 ezrelék idővel nyerte meg a kvalifikációt. Veszít neki 0. 315 másodperc , az első rajtsort Vanya Akhmetov, az RM mikroosztály eddigi egyetlen résztvevője osztotta meg vele. A harmadik pozícióban, csak egy ezred másodpercet (!) veszítve Vanya ellen, Pasha Bulantsev történt. A Rotax Kupa negyedik szakaszán az RM mini osztályban 8 fiatal sportoló vett részt. Szemjon Woolsey kurszki sikere után nehéz volt megjósolni a győztest ebben az osztályban – legalább négyen állíthatják a győzelmet. Nyilvánvaló, hogy ezt jobban megértve, mint mások, Vanya Matveev "feltűrte az ujját", és felvette a minősítési ügyet. Az eredmény nem sokáig váratott magára: pole pozíció 56-os idővel. 252 másodperc A rajtrács második helyét Szemjon Woolsey szerezte meg (+0.152); A rajtmezőny harmadik során Maxim Scottand és Misha Bogdanov osztozott. Meg kell jegyezni, hogy négy pilóta kevesebb, mint négy tizedmásodperc alatt "illeszkedik". Az "RM, RM junior és KF3" osztályok közös állása nem nevezhető számnak. Csak 13 sportoló gyűlt össze három osztályra. Ezek közül négy résztvevő az RM junior osztályban és hét az RM osztályban van. Ezen osztályok vezetőinek hiányában a "második echelon" gokartversenyzőinek, hogy úgy mondjam, jó esélyük volt arra, hogy hírnevet szerezzenek maguknak. Alekszej Kornejev (55.300), Mark Cheredinkin (56.103), Mihail Shishkin (58.254) és Dmitriy Ognev (59.729) élt a kvalifikációval. Meg kell azonban jegyezni, hogy Dima időmérője nem jött össze – egyetlen kör megtétele után technikai problémákkal szembesült. Tehát az ideje csak névleges volt. A Moldovai Köztársaság vezető osztályában a kvalifikáció legjobb idejét Ilya Kutsenko (55.031) mutatta. Mellette Denis Dianov (55. 382). A rajtmezőny második során Gyenyisz Szaharov (55.628) és Andrej Kirpilenko (55.671) osztozott. Nyilvánvaló, hogy a legnagyobb érdeklődést a RAF sorozat 2. szakasza váltotta ki a DD2 osztályban, ezúttal 9 résztvevőt hozott össze. Még a pénteki edzéseken is világossá vált, hogy a győzelemért folytatott küzdelemben Vladimir Gnoev készen állt arra, hogy Alekszej Zabolotny kísérje, aki "ismét a kezébe vette a dáma", és Anton Kononov, aki felgyorsult. Sajnos, Anton autója nem tudott ellenállni Vladimir és Alekszej vezető ütemének, és szó szerint tört a varratokon. Kiváló minőségű műrepülést mutatva Kononov nem mutatott tisztességes eredményt a kvalifikációs versenyen. Milyen kár... Eközben Alekszej Zabolotny szó szerint újjáélesztette az intrikát az osztályteremben, amely úgy tűnt, hogy már örökre eltemették. Vladimir Gnoyevy időmérője (53.206) több mint jónak nevezhető. Ugyanakkor Alekszejnek sikerült megtartania az osztályvezető által meghatározott ütemet, és csak 0-at adott neki. 091 másodperc ! Röviden, a rajtmező első sora feszült küzdelmet ígért a "didita" -nak a győzelemért. A második rajtsor is garantálta az érzelmek intenzitását a nézők számára. Vladislav Allakhverdovnak (54.165), aki lendületet kapott, Anton Kononovval (54.228) kellett versenyeznie, aki nem adta fel. Ezenkívül a harmadik sor nem garantálta a könnyű életet. Maxim Milenin (54.593) mögött Nyikita Khudov (54.719) következett. Mint később kiderült, a köztük lévő harc a verseny igazi díszítésévé vált! . VÉGSŐ SZENVEDÉLYEK Az RM Micro és Mini tabella elődöntőjét és döntőjét három résztvevő szoros küzdelme jellemezte. A gyerekek végig úgy lovagoltak, mintha egymáshoz lennének kötve. Fontos, hogy a célban a "barátságos triót" elválasztották a 0-tól. 3 – legfeljebb 0. 4 másodperc. Elég szoros 8 kör távolságra. A legfiatalabb gokartversenyzők hébe-hóba változtatták a célvonalat a következő sorrendben: Bulantsev pasa, Vanya Akhmetov, Maxim Kutlunin. A végső jegyzőkönyvben Pasha átvette a vezetést Miniben, Maxim a dobogó második fokát tette meg; Nos, a Moldovai Köztársaságban Vanya Akhmetov uralkodott. Reméljük, hogy a közeljövőben méltó osztálytársakat talál. Az RM osztályban a mini versenyt Vanya Matveev diktálta. Az elődöntő végén nem engedte, hogy riválisai egy másodpercnél közelebb kerüljenek. Maxim Stotland magabiztosan végzett a második helyen. A harmadik elődöntős pozíciót Semyon Woolsey szerezte meg. Az utolsó verseny csak Vanya vezetését hangsúlyozta: ezúttal majdnem 2 másodperc volt a hátránya a legközelebbi riválistól. Semyon Woolsey második helye természetesnek tűnt, mert a harmadik helyen végző Maxim Stotland egyértelműen "horogra akadt" az elődöntőhöz képest. Kiderült azonban, hogy a csapat úgy döntött, hogy betölti a Maxim motort annak érdekében, hogy növelje sebességét egyenes szakaszokon. Ami a döntő előtti eredményeket illeti, a döntés valószínűleg logikus. De Maxnak nyilvánvalóan hiányzott a tapasztalata a terhelt motorral való vezetésről. A kanyarok kijáratánál bezárkózott, és őszintén szólva először elvesztette közvetlen versenytársait. A verseny vége felé úgy tűnt, hogy Skócia megértette az autót, de sajnos nem volt ideje felismerni a benne rejlő lehetőségeket. Az RM mini osztály 4. szakaszának eredménye: 1. Matveev; 2. Gyapjas; 3. Skócia. A juniorokban, őszintén szólva, a harc nem sikerült. Az elődöntőben és a döntőben Alekszej Kornejev magabiztosan nyert, a végső protokoll első sorában. A második, szintén mindkét versenyen, Dmitrij Ognev volt (vegye figyelembe, hogy ez volt Dima debütálása a Moszkva közelében lévő pályán - tisztességes eredmény!). A harmadik helyet Mark Cheredinkin szerezte meg. Az RM osztályban Ilya Kutsenko magabiztosan vezette a versenyt – két végső győzelem eredményei alapján megérdemelt első hely. A második helyért folytatott küzdelem Denis Szaharov és Alexander Yuzhakov között bontakozott ki. Az összes pontot tekintve Denis egy pozícióval előrébb volt a végső jegyzőkönyvben. Yuzhakov a harmadik. A versenyt a "mi a rossz szerencse és hogyan kell kezelni" stílusában Andriy Kirpilienko mutatta be. Egy kosárban sikerült összegyűjtenie szinte minden bajt, ami egy sportolóra várhat. Különböző versenyeken technikai kiesés, majd kiesés, majd az ellenféllel való érintkezés következményei üldözték... Egyszóval, a verseny nem működött Andrey számára, de a szórakozás szempontjából nyert. Sajnos a DD2 elődöntője megmutatta, hogy Vladimir Gnoevoy-nak eddig nincs versenytársa a versenyen. Miután magabiztosan indult, Volodya egészen elhajtott üldözőitől, és az elődöntő eredményei szerint nagyon kényelmes, közel 3 másodperces különbséggel végzett a színpadon lévő fő ellenfelével szemben - Alekszej Zabolotny. Vladislav Allakhverdov (harmadik eredmény) is méltósággal vezette az első végső versenyt; őt Anton Kononov követte törött ülésoszloppal. Valójában a dobogóért folytatott végső harcot ezek között a versenyzők között tervezték... Ami azonban nem sikerült. Még a bemelegítő körben is eltört Zabolotny sebességváltó "lába". Miután elhagyta az utolsó versenyt, előre meghatározta Vladimir Gnoevoy győzelmét. És így történt. Anton Kononov, miután sikertelenül indult, 22 körön keresztül megpróbálta felzárkózni Allakhverdovhoz, aki második volt. Nem működött. Ennek eredményeként Vlad második, Anton a dobogó harmadik sorában áll. Különben szeretnénk néhány szót mondani Nikita Khudovról, aki a 4. helyet szerezte meg. Ez az eset áll fenn, amikor a készség és a tapasztalat hiányát több mint kompenzálja az őszinte nyerési vágy! Az utolsó távolság utolsó köréig megpróbálta nem elengedni Maxim Milenint. És miután vártam a megfelelő pillanatot, sikerült megelőznöm. Az eredmény a negyedik hely, amely ebben az esetben hasonló a pilóta első helyéhez! Folytasd!. . AZ RM micro1 verseny díjazottjai. Akhmetov IvanMini1. Bulantsev Pavel2. Kutlunin MaksimRM mini1. Matveev Ivan2. Woolsey Semyon3. Skócia MaximRM Junior1. Korneev Alekszej2. Ognev Dmitry3. Cheredinkin MarkRM1. Kutsenko Ilya2. Szaharov-tagadók3. Juzhakov AlexanderDD21. Gnoevoy Vladimir2. Allakhverdov Vladislav3. Kononov Anton