repair manuals, spare parts, repair manual, user's manual
Translated text
Помислете F1 делукс-точки сезона е малко изкуствено? След това вие няма да пожелаят на НАСКАР в новия формат на "плейофи"... Една от точките, говорещи на Формула 1 сезон досега е било решението на спорта шефове да възложи двойно точки за последното състезание на годината.
Идеята е да подправка действия като я прави по-вероятно шампионат битката отива надолу към финалния кръг. Но идеята е до голяма степен lambasted от фенове, които го виждат като изкуствено скалъпен трик – и които правилно посочи, че тя би се увеличиха Себастиан Vettels преднина миналия сезон.
Все пак ако F1 фенове мисля, че е скалъпен, те трябва да погледнете новата система просто въведени от НАСКАР Спринт купа. Тази година, на изключително популярната Американска фондова наем серия ще включва нов шампионат формат, който гарантира четири кола, победител се всички showdown във финалния кръг.
Сега винаги НАСКАР е клон на спорта, който поставя акцент върху създаването на фен приятелски драма и вълнение. Така че когато Мат Кенсет спечели титлата 2003 от голям марж въпреки печели само една раса през цялата година, не е наистина това, което искаше санкционирането орган. Те искаха шампион трябва да спечели състезания – и за заглавието за да отидете до крайния състезания. За 2004 г. те въведе Чейс за Спринт купа.
Докато НАСКАР винаги е отричал, Чейс е вдъхновена от плейоф формат се използва в повечето американски спортове, то със сигурност постига подобна цел. Първоначално десетте най-големи водачи в класирането след 26 състезания е общия си брой точки нулиране и след това се бориха за титлата през крайния десет състезания. Това е изкуствено, но това със сигурност допринася за създаването на интерес към окончателното състезания.
Чейс е претърпял няколко ощипвам от тогава, разширяване на 12 драйвери и с различни точки ощипвам да постави по-голям акцент върху спечелване състезания. Интересното е, че преследването не спира един драйвер от доминира: Джими Johnson спечели първенството в шест от десет Чейс години, включително 2013.
Неговата задача ще бъде по-трудно тази година: НАСКАР сега е преправен цялата система, като се акцентира здраво върху победата.
Добре, сега обърнете внимание: има 16 точки в тази години Чейс решетка, която ще отидат на топ 16 драйвери в точки с победа след първите 26 състезания. Ефективно ако спечелиш, ти си в. Прост. Сега това е мястото, където нещата стават малко луд.
След първите три състезания дъното четирима шофьори в точки ще бъдат елиминирани от преследване. Четири повече ще бъдат отрязани след шестата раса, с четири повече след девети. По-конкретно всеки гони шофьор, който печели състезанието в някоя от тези три раса части ефективно ще получи чао на следващия кръг, и точки ще бъдат върнати след всеки рунд на елиминациите.
Ако сте следвали математика, ще работите какво означава това: окончателно четирима шофьори останали в лов ще отидат за последното състезание в заселник-Маями Мотописта с техните точки нулиране. Тя ще бъде една раса, победител се всички престрелка за шампионата. Който и от четиримата шофьори осигурява най-висока завърши в края на сезона печели шампионата.
Като дългогодишен фен на НАСКАР е малко трудно да бюлетини. Шампионска титла е трябвало да възнагради драйвери тялото на работа през целия сезон-отчасти, защото има толкова много променливи, които да гарантират резултатите от едно състезание ще никога не представлява кой е най-добрият пилот през сезон.
Това заяви, четирима шофьори, които стигат до това последното състезание ще всички са имали да печеля състезания и спечели последователно и в преследването. Всеки водач, който попадне в този краен кръг престрелка ще заслужават един изстрел в заглавието. И че последното състезание е несъмнено ще бъде съществен преглед – това е нещо двойно-точки F1 сезона може да не е.
И така, какво мислите? Трябва да първенство награда сезон дълго последователност, или гарантира окончателно кръгла конфронтация е добър начин да отида? ID бъде очарован да чуем вашите мисли.