Неделя, 10 февруари, на стадиона на технически спортове в Москва се проведе за втори и последен етап на зимата мотокрос купа 2013.

Тази година, като преди, Купата на зимата в Москва събра всички фенове на мотокрос не само на професионалисти и начинаещи.
Така, през зимата 2013 купа пилоти участвали в такива клубове като АМК Внуково, Беларус, Вики мото, Gallaks, X-Team, Motorace SRS, RRG, IHTI, Liqvi Moli, Forspid-2, както и мотоциклет състезания са проведени в четири класа: младши (50ss и 65ss), хоби-класа за начинаещи (85ss-450ss)- и в класа на супер-хоби (125ss-450ss).

Победителите от втория етап на мотокрос в krylatskoye в клас 50ss стана млади състезатели клуб Gallaks-Дмитрий Žmylev, който играе в номер 31 и Артьом Leŝenkov, # 8. Трето място на подиума, спечели състезанието да се състезават в отделните конкуренцията, Елдар Mukimhanov # 95.
В клас 65ss според резултатите от състезания в неделя за първи път става Dmitrij Kerasirov, # 83, се състезаваха в индивидуалното състезание. Вторият е Максим Смирнов, # 570, RRG. 3. Максим Kasatkin, # 81, IHTI.
Във втората фаза на подиума хоби класа изглежда така: първо, той за себе си Иля Блохин, # 9; Втората страна клуб SRS Yuri Kunitsyn, # 1; Третият представител на клуба Birûšov, Иля RRG # 64.
В класа на супер-хоби първо според резултатите от втората фаза на зимата купа става партия мотоциклет клуб RRG Александър Barns, той в номер 55. Павел Антонов на SRS номер 32-втори и Sergei Telegin от RRG, който играе под номер 770-трети.

Трябва да се отбележи, че на електронни основния система е била използвана; Всички гости и участници на пистата са били лекувани с овесена каша и топъл чай.
Зимни mototusovki победители на подиума чакаха за ценни награди и подаръци от спонсори и организатори. Но голямата награда след завършване на двете фази на зимата първенство в клас 65ss стана новия мотоциклет Кавазаки KLX125!

Организаторите на зимата купа, направени от motoškola RRGMoto и Официален дилър на Кавазаки компанията Motorrika.